BİTKİSEL SAÇ BAKIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

BİTKİSEL SAÇ BAKIMI

Günümüzde birçok kadın saç bakımı hakkında yeterli bilgiye ne yazıkki sahip değil. Özellikle bitkisel saç bakımı hakkında neler yapacakları hakkında bu yazımızı okuyarak yeterli bilgiyi her kadın  kolaylıkla öğrenebilir. Saç bakımı konusunda her kadın market ürünü olarak nitelendirdiğimiz besleyici ve onarıcı olarak satılan ürünleri kullanarak gerekli bakımı yakalayacağına inanmaktadır. Ancak bu ürünlerin içinde yer alan kimyasal maddeler sizlere hayallerinizde yer alan o mükemmel saçın özelliklerini kazandırmıyor. Bu durum nedeni ile özellikle son zamanlarda bayanlar bitkisel saç bakımı yapmaya başlayarak saçlarına en az zararı verecek bitkisel korumayı tercih ediyorlar. Bizlerde bu yazımızda sizlere saçlarınıza yapacağız bitkisel bakım hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Böylelikle yazımızın devamında yer alan bilgileri kullanıp sizlerde hayalinizdeki saç bakımına kolaylıkla yaklaşabilirsiniz.

Bitkisel Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Bitkisel saç bakımı, saçınıza herhangi bir kozmetik ya da sentetik saç bakım ürünü kullanmadan yalnızca bitkisel ürünlerle yapmış olduğunuz bir bakımdır. Bu bakımın en önemli ve özel olan yanı ise saçınıza herhangi bir zarar vermeden yalnızca bitkisel bir bakım uyguluyor olmanız ve saçınıza eskisinden saha doğal, parlak ve güç kazandırmanızdır. Saçınıza bitkisel bir bakım uygularken dikkat etmeniz gerekenler ise saç bakım dönemi içerisinde saçlarınıza kimyasal içerikli boya, sıcaklık veren saç şekillendirici aletler ve sentetik saç bakım ürünlerini kullanmamanız olacaktır. Saç bakımı evde doğal ve uygun fiyatlar ile yapılabilen bir işlemdir. Bu işlem için yapmanız gereken ise saçınızın neye ihtiyacı olduğunu belirlemek ve buna uygun olan bir kür hazırlamak bu kürün nasıl olacağı ise tamamen size bağlı. Çünkü saçınızın ne gibi bir ihtiyacı olduğunu anlarsanız saçınıza hangi doğal ürün ile bir karışım hazırlamanız gerektiğini de kolayca anlayabilirsiniz. Şimdi size bitkisel saç bakımı hakkında detaylı ve güzel bilgiler vererek hangi bitkinin ve yağın bitkisel saç bakımında yer aldığını anlatacağız.

Bitkisel Saç Bakımı İçin Hangi Bitkiler Kullanılır ?

Yazımızın bu kısmında bitkisel saç bakımı yapmak isteyen siz değerli bayanların kolaylık ile kullanabileceği bazı bitkilere yer verdik. Bu kürleri doğru bir miktarda saçınızın ihtiyacına göre kullandığınız takdirde saçlarınızda en mükemmel sonucu alacağınızıda göz önünde bulundurmayı unutmayın!

Kuru Saçlar İçin

Kuru saçlar için kullanılan en önemli besin baldır. Bal saçlarınızda yer alan nemi hapseder ve böylelikle saçınızın kurumasını ve cansız, mat bir görünüme sahip olmasının önüne geçer. Eğer kuru bir saç yapısına sahipseniz bitkisel bakım sürecinize mutlaka balı da dahil etmenizi tavsiye ederiz.

Saçlarınızın Dolgun Ve Hacimli Olması İçin

Eğer ince telli ve hassas bir saç yapısına sahipseniz saçlarınızın daha dolgun ve hacimli olmasını istiyorsanız bitkisel saç bakım kürünüze eklemeniz gereken en önemli besin pirinç suyu! Bakım kürünüze dahil edebileceğiniz bu besini dilerseniz suda bekletip dinlendirip daha sonra saçınıza sprey şeklinde sıkabilirsiniz.

Parlak Saçlar İçin

Saçlarınız çok mat bir görünümde ise ve bu durumdan artık kurtulmak istiyorsanız elma sirkesi kullanımı tam size göre. Banyodan sonra saçınız hafif kuru durumda iken biraz su ile karıştırdığınız elma sirkesini bir sprey şişesine aktarıp saçınıza uygulayınız.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • SAÇ ŞEKİLLENDİRMEYE YARDIMCI DOĞAL ÇÖZÜMLER
  • ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »