DOĞAL MASKELER İLE SAÇ BAKIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

DOĞAL MASKELER İLE SAÇ BAKIMI

Saç bakımı dediğimizde nedense çoğu kadının aklına kuaförler ve harcayacağınız birçok para geliyor. Bakımın ne yazık ki para ile olacağına kendimizi inandırdığımız için biz kadınlara evde bakım yapabilirsiniz denildiğinde çok şaşırıyoruz. Bugünkü yazımızın konusu da tam olarak bu! Evde yalnızca saçlarımızın sorununa göre alacağımız doğal malzeme ve yağlar ile kendi saç bakım maskelerimizi çok uygun fiyatlar ile hazırlayıp oldukça ikna edici sonuçlar alabiliriz. Bu iş için kuaförlerde kimyasallar ile saçlarımızı intihara sürüklememiz devri ise artık raflara kaçtı. Çalışan, modern hayata ayak uyduran çoğu kadın bile artık kuaförler yerine evde hazırlanan kısa süreli ve düşük maliyetli bu bakım yağları ve maskeleri ile saçlarına doğal yoldan sağlık kazandırma işlemine dahil oluyor. Sizlerde bu yazımızdan sonra bu maskeleri kullanıp saçlarınızın sağlığına kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Şimdi gelelim konumuz olan doğal maskeler ile saç bakımı nasıl yapılır ?

Doğal Maskeler İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazımızın bu başlığı altında ilk olarak sizlere evde bakım yapmanız için gerekli olan bazı şartlardan bahsetmek istiyorum. Eğer evde doğal maskeler ile saç bakımı sürecine dahil olmak ve saçlarınıza doğal bir sağlık vermek isterseniz uzun bir süre saçlarınızı arındırma dönemine sokmanızı öneririz. Bu arındırma dönemi sayesinde siz hanımlar kimyasal boyalar, saçınızı yakan ve ağır ısıya maruz eden aletler ve yine kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinden uzak durmanız gerekiyor. Bu süre zarfında mecbur kalmadıkça saçınızı kuaför ile yakından uzaktan temas ettirmemenizi aynı zamanda sizde yukarıda saydığımız doğal olmayan bir işlemi yapmamalısınız. Bunun dışında maskeleriniz için alacağınız doğal ürünlerin tamamen doğal olduğundan ve taze olduğundan da emin olmanızı isteriz.  Şimdi sizlere evde kendinizin hazılayabileceği birkaç bakım maskesinden ve yapılışından bahsedelim.

Saç Parlatan Doğal Maske

Bu maske için ilk olarak bir çay kaşığı balı 4 su bardağı sıcak su ile iyice homojen bir karışım olana dek karıştırın. Bu hazırladığınız karışımı duştan sonra saçlarınızın uçlarına iyice yedirerek uygulayınız. Bu karışımı saçınızdan durulamadan nemli bir şekilde kurulamaya bırakın artık parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.!

Saç Bakım Kremi Hazırlamak

Saç bakım maske ve krem denilince akla gelenler elbette zeytinyağı ve bal bizlerde size vereceğimiz bu bakım kremine bu muhteşem kurtarıcıları dahil etmeyi unutmadık. Yarım fincan balla, yarım fincan zeytinyağını iyice  karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürerek, bone takıp yaklaşık saat kadar bekletin. Bu işlemin ardından saçlarınızı iyice durulayın. Eğer saçlarınız oldukça kuru ise bu bakım kremi tam da sizin saçlarınıza göre ancak saçlarınız çok kuru değilse bu kremi hazırlarken yağ oranını azaltmayı unutmayın.

Saç Parlaklığı Ve Kepek İçin Doğal Maske Yapımı

Birçok şampuanın da ilham kaynağı olan ısırgan otu ile kepek ve mat saçlar için muhteşem bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske için yaklaşık 5 gram taze ısırgan otunu 3 su bardağı su ile 5 dk yı aşmayacak şekilde haşlayınızHazırladığınız bu karışım soğuduktan sonra karışımınızı süzünüz ve elde ettiğiniz su ile saçlarınızı yıkayınız. Durula safhasına geçmeden önce saçlarınızı bu karışım ile yıkadıktan sonra 3o dakika kadar beklettiğinizden emin olun daha sonra saçınızı yıkayın..

Saç Dökülmesi İçin Doğal Maske

1 adet soğanı rendeleyin ve 2 tatlı kaşığı çörek ve hint otu yağı ile karıştırın. Daha sonra bu karışıma 1 çay kaşığı çam terabentin ekleyin. Haftada 1 kez bu karışımı saçlarınızın özellikle dip kısımlarına sürüp streç film yardımı ile iyice sarın ve yarım saat kadar bekletin. Bu süre sonunda ise saçlarınızı ılık su ile yıkayınız. Başta soğan sizi rahatsız etsede saçlarınızda azalan dökülme sorunun  azaldığını göreceksiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Kış İçin Saç Bakım Önerileri
  • Saç Renginizin Psikolojiniz Üzerindeki Etkileri
  • saç dökülmesi
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen Kötü İhtimaller
  • kalıcı dalgalı saçlar
  • saç zayıflaması

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »