Erkeklerde Saç Boyama | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

Erkeklerde Saç Boyama

erkeklerde saç boyama

Artık saçlarını boyayanlar yalnızca kadınlar değil. Üstelik erkekler de saç boyama sadece beyaz kapatmak amacıyla da yapılmıyor. Trend renklerle yapılan küçük bir dokunuş bile farklı bir tarz yaratıyor. Bugün sizler için erkeklerde saç boyama dosyasını ele alıyoruz:

Saç Beyazlaması

Erkeklerde 30’lu yaşlardan sonra görülen saç beyazlaması normal olarak kabul ediliyor. Çünkü artık melanin sentezi yavaşlıyor ve saç renk pigmentini yavaş yavaş kaybediyor. Bu durum sizi rahatsız etse de karizmatik bir görüntü yarattığını söylemek isteriz. Ancak 25 yaşından önce görülen saç beyazlaması genetik ya da stres faktörlerine de bağlı olarak erken saç beyazlaması olarak biliniyor. Bu durum canınızı sıkıyorsa çözüm basit: saç boyama.

Bu konuda doğallık endişesinden dolayı önyargılı olduğunuzu biliyoruz. Ancak her geçen gün geliştirilen erkek saç boyaları size istediğiniz doğal görüntüyü sunmak konusunda iddialı. Üstelik denemekle de hiçbir şey kaybetmezsiniz. Saçlarınızı kadınlara göre daha sık kestirdiğinizden beğenmezseniz kısa bir süre içinde eski görüntünüze dönebilirsiniz.

Saç Boyama

Saçlarınızı sık kestirdiğinizden daha sık boyama ihtiyacı duyacağınızı baştan belirtelim. Ancak saçınızın tamamını boyamak gibi bir zorunluluğunuz yok elbette. Şakaklarda görülen gri tonların yarattığı olgun erkek imajı hoşunuza gidebilir. Bu yüzden sadece belirli bölgeleri boyayabilirsiniz. Ancak tabi ki ilk boyama için bu konuda tecrübeli bir kuaförden yardım almanız şart. Aksi halde size uygun rengi seçmeniz ve doğru şekilde uygulamanız ilk defasında epey zor olacaktır.

Eğer amacınız beyazları kapatmak değil de, sadece biraz renklendirmekse geçici sprey boyalardan kalıcı renklendirme yöntemlerine kadar birçok seçenek yine hizmetinizde. Bununla birlikte saç renginin kaş, sakal ve bıyıkla olan uyumuna değinmeden geçemiyoruz. Çılgın renkleri sevseniz de bu konuyu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Genellikle beyaz kapatma amacıyla saç boyatan kişilerde kaş, sakal ve bıyık saçtan çok uzun zaman sonra beyazlayacağından bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Erkeklerde saç boyamanın sadece beyaz kapatma amacıyla uygulanmadığını da belirtelim. Saçlarınızda gri yansımaları seviyorsanız ve henüz saçlarınız beyazlamaya başlamadıysa hafif bir boya dokunuşuyla karizmatik saçlarıyla özdeşleşen George Clooney görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Doğru renk seçimi

Erkeklerde boyanan saçların doğal durmamasının öncelikli nedeni kişiye uygun rengin seçilememesidir. Saçın ana rengine yakın tonlarda seçilen boya renkleri doğru sonuçlar verir. Eğer saçınızı boyatmayı düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz erkek saç boyası renklerine bakarak daha kolay karar verebilirsiniz:

1. Orta Nötr Kahverengi

Uçlarına dik dik şekil verdiğiniz saçlar orta nötr kahverengi tonlarda daha seksi görünür. Bu renk birçok cilt tonunu tamamlar. Orta soğuk ve nötr alt cilt tonuna sahip olanlarda ise bu saç rengi mükemmel görünür. Bu saç modeli için nemli saçlarınıza biraz jöle uygulamak yeterli olacaktır.

2. Bakır Kahverengi

Bakır kahverengi özellikle doğal dalgalı saçların dokusunu ortaya çıkarır. Bu renk sıcak cilt alt tonuna sahip olanlarda harika görünür. Saçlarınız düzse bu rengi hafif dağınık ve kısa modellerle kullanabilirsiniz. Saçlarınızın dalgalarını belirginleştirmek için yıkadıktan sonra havluyla kurutmadan evvel biraz saç kremi uygulayın.

3. Koyu Sıcak Kahverengi

Koyu sıcak kahverengi karamel alt tonuyla sarışın, hafif esmer ciltlerde harika görünür. Orta uzunluktaki saçlarda wax uyguladıktan sonra ya da kuru, doğal haliyle bu renk çok iyi görünür.

4. Nötr Koyu Sarı

Bu renk özellikle yanları tepesinden kısa kesilen saçlar için harika bir seçenektir. Açık cilt tonuna ve koyu kahverengi gözlere sahipseniz bir de saçlarınız orta kalınlıktaysa bu renk sizin için ideal. Saçlara jöle ile dik bir model verildiğinde nötr koyu sarı çok iyi görünür.

5. Nötr Koyu Kahverengi

Eğer orta sıcak bir ten rengine sahipseniz bu nötr koyu kahverengi katlı kesilmiş hafif uzun saçlarda harikalar yaratır. Kalın saç yapısı bu renk için biçilmiş kaftandır.

6. Sıcak Koyu Sarı

Bakır tonları içeren sıcak koyu sarı için saçların üst kısmı yanlara göre hafif uzun bırakılmalıdır. Özellikle mavi gözleriniz varsa bu renk sizde harika duracak. Saçlarınızın kuru görünmesi gerekiyor. Bu yüzden spreyle şekillendirmeyi tercih edin.

7. Çikolata Kahverengi

Kremsi orta tonlar olan çikolata kahverengi, yıpranmış saçları daha canlı gösterir. Ancak bu renk kalın saç tipi olanlarda uygulanmalıdır. Neredeyse her cilt tonuna yakışan çikolata kahverengiyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak ince saç tipine sahipseniz köpük ya da kremle saçlarınızı daha dolgun göstermelisiniz. Bu renk sizi yoğun görünümlü saçlara kavuşturacaktır.

8. Orta Gri

Modern bir kesimde orta gri tonlar, beyaz griler mükemmel bir dengede nötr ve soğuk görünür. Bu rengin doğal olarak ortaya çıkması size kendinizi şanslı hissettirmeli! Orta saç kalınlığı için ideal olan bu rengi uygulamaya karar verirseniz gri yansımaları parlak tutmak için renk koruyucu şampuan kullanmalısınız.

9. Sıcak Orta Kahverengi

Sıcak orta kahverengi karamel tonlarıyla saçlarınıza altın-bakır bir boyut kazandırır. Bu renk nötr ve sıcak cilt alt tonu olanlar için harika bir seçenektir. Özellikle mavi ya da yeşil gözlüyseniz sıcak orta kahverengi sizin için uygundur. Bu rengi korumak için gride olduğu gibi renk canlandırıcı şampuanlardan kullanmalısınız.

10. Bakır

Bakır tonu için orta uzunlukta katlı kesim saçlar idealdir. Eğer cesur renklerden hoşlanıyorsanız, cilt renginiz sıcak ve orta tonlardaysa ya da nötr ise bakırın ışığını seveceksiniz.

11. Altın Sarısı

Altın sarısı saçlar orta tonlardaki cilt rengi için idealdir. Kalın dalgalı saçlarda çok iyi görünen bu renk dağınık kısa bir modelde de harika durur.

12. Siyahımsı Kahverengi

Bu siyaha çok yakın kahverengi ton yüze profesyonel bir doğallık katar. Siyahımsı kahverenginin koyu doğası nötr cilt tonu için idealdir. Eğer saç yapınız da inceyse, bu karanlık renk saçı olduğundan daha dolgun gösterir. Saçlarınızı jölelemek yerine daha kuru görünümlü bir model tercih etmek ince yapılı saçları daha hacimli gösterir.

13. Siyah Büyü

En sıcak duygunun rengi siyah büyü ince ya da kalın, düz ya da dalgalı her tip saçta kullanılabilir. Yüzünüzü sert göstermeyecek siyah tonu konusunda kuaförünüz size yardımcı olacaktır.

Yazar: Aliye Altunisik

Bu Yazara Ait Toplam 43 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • sac kıran
  • saç
  • saç parlaklığı
  • saç dökülmesi
  • saç
  • 2016'nın En Meşhur Saç Bakım Kürleri

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »