ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ

saç zayıflaması

Günümüzde özellikle bayanların saçları konusunda ne kadar hassas olduklarını hemen hemen herkes biliyor. Fakat gelişen teknoloji ile beraber artık erkekler de saçları konusunda birtakım bakım işlemleri için kollarını sıvamış görünüyor. Özellikle saç dökülmeleri konusunda kadınların ne yazık ki hep bir adım önünde yürüyen erkekler bu konuda oldukça muzdarip durumdalar. Peki erkeklerde saç dökülmesi denildiğinde aklınıza ilk gelenler ne olur diye sorsak eminim çoğunuz kavanoz kapağı gibi açılan saçlardan ve mutsuz erkeklerden bahsedecek olursunuz. Erkekler saç dökülmesi konusunda kadınlar kadar bilgili olmayabiliyor. Bu konuda sizleri aydınlatmak için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda saç dökülmesi ile ilgili aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Şimdi erkek tipi saç dökülmesinin ne olduğunu açıklayarak yazımıza devam edelim.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi günümüzde en çok karşılaşılan erkek saç dökülme şeklidir. Bu tip saç dökülmesinde ilk olarak şakak bölgelerinde cılız bir şekilde zayıflamaya yüz tutan saç saçın arka bölgelerine doğru aynı şekilde azalarak yayılmaya başlar.  Zaman içerisinde saç incelendiğinde şakaklarda cılızlaşan saçlar daha da geriye doğru attığını görebilirsiniz. Sadece başın ön kısmının ortasında saç kalır ve tepe kısmında giderek daha da kelleşmeye yüz tutan bir bölge ile karşı karşıya kalırsınız. Çoğu erkeği psikolojik olarak olumsuz etkileyen ve stres problemine sebep olan erkek tipi saç dökülmesi genelde yirmili yaşların başında ortaya çıkar. Tıp alanında adı androgenetik alopesi olarak bilinen erkek tipi saç dökülmesi 25 yaşına dek erkeklerin %25’ini, 40 yaşlarına dek ise %40’ını, 50 yaşlarına dek %50’sini etkileyen ve erkeklerde ne yazık ki en sık rastlanılan saç dökülmesi tipidir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir ?

Erkek tipi saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya olan birçok erkek sorunu incelemek sebep ve çözüm ikilisi ile bu olayı ortadan kaldırmak yoluna gidebilir. İlk olarak neden saçlarının bu şekilde bir dökülme dönemine girdiğini anlamaya çalışan erkekler genetik bir özellik sonucu saçlarının bu şekilde döküldüğünü kabullenmekte ne yazık ki sıkıntı yaşıyorlar. Erkek tipi saç dökülmesi normal saç döngüsünün dışında bir durumdur. Androgenetik alopesi (Erkek Tipi Saç Dökülmesi), adından da anlayacağınız gibi genetik nedene bağlıdır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç parlaklığı
  • saç maskeleri
  • saç zayıflaması
  • KAKAO YAĞININ SAÇA 7 FAYDASI
  • E VİTAMİNİNİN SAÇA FAYDALARI

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »