Kellik kaderiniz değil! | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

Kellik kaderiniz değil!

Kellik kaderiniz değil!

Saçınız mı döküldü? Saçınızın tekrar çıkmasına yardımcı olan çok sayıda saç dökülmesi tedavisi olsa da saç dökülmesinin en kalıcı tedavisi saç ekimi operasyonlarıdır. Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanları, tıraşsız saç ekimi tekniği DHI’yi sizler için anlattı.

Saç ekimi, kelliği ortadan kaldırmaya yardımcı olan cerrahi bir tekniktir. Saç ekimi; kellik, saç seyrekliği, alın açıklığı ve saç kaybı ile ilgili sorunların tedavisine yardımcı olan tekniklerden oluşur.

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Bunlar arasında sağlık sorunları, yaşlanma, kalıtımsal özellikler, bazı durumlarda sık saç boyama ve kafa derisine zarar veren diğer kimyasalların sık kullanımı, aşırı şampuan ve saç kremi kullanımı, kazalar ya da alerjik sebepler saç dökülmesine yol açabilir.

Saç dökülmesi kadın erkek herkesi mutsuz olmasına yol açar, çünkü kellik gençliğin en yaygın kabusları arasındadır. Hele de erken yaşta saç kaybı yaşanılmışsa çözüm için her türlü yol denenir. Bu yöntemler arasında saç ekimi ameliyatı, ilaç tedavisi ve bazı destek tedavi yöntemleri vardır.

Saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenler

Saç ekimi ameliyatı;  kafanın arka kısmındaki dökülmeye karşı dirençli bölgesinden alınan saç kökleri seyrelen ya da tamamen dökülen bölgelere ekilmesi anlamına gelir. Saç ekimi ameliyatı; saç dökülmesi için en kalıcı çözümdür. Bu teknikte ekim işlemi için kendi saçlarınız kullanır, kalıcı ve doğal görünüm sağlayan bir seçenektir. Saç dökülmesinin nedeni yaşlanma ya da hormonal bir sorun olduğunda, saç ekimi için öncellikle o hormonal sorunun tedavi edilmesi gerekir.

Erkek tipi kellik tedavisinde; kafa derisi, kaş, sakal, bıyık gibi ön yüzde kıl çıkmayan alanlar oluşması; saç restorasyonu enjeksiyon ya da topikal steroidler ile sağlanır. Bunlar dışında, vitaminler, mineraller, aminoasitler gibi doğal takviyeler saç ekimi tedavisinde fayda sağlar. Ayrıca kök hücre, PRP ve saç mezoterapisi gibi destek tedavileri de saç ekimi operasyonunun başarısının artmasına yardımcı olur.

Tıraşsız saç ekimi tekniği: DHI

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları; artık saçın tıraş edilmesine gerek kalmadan, dikişsiz, izsiz, ağrısız saç ekimi işlemi mevcut. Özellikle DHI tekniği ile saçınızın tıraş edilmesine gerek kalmadan saç nakli yaptırmanız mümkün. Kesi yapılmadığı için dikiş atılmasına da gerek olmaz. Saçın iyileşme süreci de oldukça kısa sürer. Size en uygun saç ekimi tekniğini öğrenmek ve size özel bilgi almak için saç ekimi uzmanına başvurmanız tavsiye edilir.

Yazar: Analiz Ekibi

Bu Yazara Ait Toplam 2 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saçlarımız neden dökülür
  • saç dökülmesi
  • Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi
  • saç bakımı
  • YAĞLI SAÇLAR İÇİN YAĞLANMA KARŞITI TÜYOLAR

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »