SAÇ ANALİZİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ ANALİZİ

Saç özelliklerimizden bahsederken genelde yağlı ya da kuru, uzun ya da kısa, ince ya da kalın telli, kıvırcık ya da düz olduğunu söyleriz. Ancak saçlar bu özelliklerin dışında bizim genellikle farkında olmadığımız birtakım özellikler taşır. Saç analizi sayesinde saç köklerinin kalitesi, saç dokusu, saç yoğunluğu, gözenekler ve cilt dokusu ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Saç analizi ile saçla ilgili özelliklerinizi öğrenebilirsiniz. Böylelikle saçlarınızla ilgili eksik olan ve yapmanız gereken şeyleri öğrenmiş olursunuz.

Saç mezoterapisi, saç ekimi veya PRP, saç ozon terapileri gibi tedavilere başlanmadan önce saç dökülmesinin derecesi, saç yoğunluğu, saç dökülmesinin tipi, saç tellerinin kalınlığı, telogen, katagen, anagen evrelerindeki saç değerlerinin ölçülmesi önem taşımaktadır ve sonuçlara iyi katkıları vardır.

Saç ekimi, saç mezoterapisi ve bunlar gibi birçok tedavi ve tedavi yöntemlerinin etkinliğini artırmak için saç analizi önem taşımaktadır. Tedavi ve saç ekimi raporlarla tasdiklendiği zaman sonuçlar daha gerçekçi olarak aktarılabilmektedir. Bazen saç analizi sonucunda ortaya seboreik dermatit, sedef ve keloid gibi bazı deri hastalıkları çıkabilmektedir. Saç analizi sayesinde bu hastalıklar ortaya çıkar ve dermatolojik tedavi uygulanır. Dermatolojik tedavi bittikten sonra saç ekimi ya da saç dökülmesi ile ilgili tedavi yöntemi uygulanır. Bu tür deri hastalıklarının aşamaları önemlidir. Mesela ilerlemiş keloid hastalığı durumunda deri pul pul kabarır ve dökülmeler meydana gelir. Böyle bir durumda deri hastalığı tedavi edilmeden saç ekimi, greft ekimi yapılması her ne kadar doğru bir tedavi yöntemi izlense de olumsuz sonuçlar verir.

Saç Analizi Nasıl Yapılır?

  • Saç ekimi, saç mezoterapisi veya greft ekimi düşünen hastanın saçlı derisinin ve saçının mikroskobik analizi yapılır.
  • Saç dökülmesi ile ilgili kan tetkikleri incelenir.
  • Saç ekimi yapılacak olan bölgenin durumu analiz edilerek saç ekimi yaptıracak olan hastanın beklentilerini karşılayacak şekilde bir planlama yapılır.
  • Saç ekilecek olan alanın büyüklüğü, saç ekiminin hangi bölgeye uygulanacağı, ekim sonrası bakım ve tedavi süresi ile ilgili hastaya ayrıntılı olarak bilgi verilir.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • erkeklerde saç boyama
  • Saç Boyasının Saça Faydaları
  • saç nezlesi
  • Saç Onarıcı Maske

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »