Saç Ayrımının Yönü Neden Önemlidir? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

Saç Ayrımının Yönü Neden Önemlidir?

Saç Ayrımının Yönü Neden Önemlidir?

Saç ayrım yönü saç stilinizi anında değiştireceğinden bu konu özel bir dikkati hak ediyor. Çoğumuz ayrımına özen göstermeden saçlarımızı her gün aynı şekilde kullanıyoruz. Bu kolaya kaçılan bir alışkanlık, ancak zaman zaman saç ayrımının yönünü değiştirmek gerekiyor. Çünkü ayrım yönünü değiştirmek sadece görüntünüzü değiştirmekle kalmıyor aynı zamanda saç tutamlarının sağlığını da koruyor.

New York’ta hizmet veren Eva Scrivo Salon’un saç stilistlerinden Annie Rush; ‘‘Saç ayrımının yönünü değiştirmek köklerin nefes almasını sağlar ve dökülmeyi önler.’’ diyor.

Saçı uzun süre aynı yöne tarayarak kullanmak zamanla köklerin bu ağırlığı taşıyamamasına ve saçların dökülmesine neden olur. Buna ek olarak eğer saçlarınızı ısı ile şekillendiriyorsanız saça verilen hasar 2 katına çıkıyor. Saç uzmanı Annie Rush uyarıyor; ‘‘Tek noktada çok fazla ısı, saçın gözenekli yapısının zarar görmesine neden olur. Bu yüzden özellikle saçlarınızı boyuyorsanız kırık saç uçlarına mutlaka bakım uygulamalısınız.’’

Saç ayrımının yönünü değiştirmenin en iyi taraflarından biri, yeni çıkan bebek saçlarının elektriklenmeden uysalca şekil almasıdır. Saç ayrımının yönünü değiştirmek, sadece yeni çıkan inatçı bebek saçları gizlemek için uygulanan bir hile değil. Zaman zaman saç ayrım yönünü değiştirseniz, saçlarınızın maruz kaldığı hasarı en aza indirgemiş olursunuz.

Peki saçınızda ayrım yönü değişikliğini nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Ünlü saç stilisti Marcus Francis’in önerisi şu şekilde: Saçınıza parlaklık ve pürüzsüzlük katmak için önce şekillendirici bir saç kremi kullanın. Sonra kaşınızın en tepe noktasının hizasında kalan saçları bir tarak yardımıyla diğer tarafa atın. Saçın kalan kısmını da arkaya doğru tarayın. Eğer saçınızın bu şekilde kalmayacağını düşünüyorsanız biraz sprey kullanarak modeli sabitleyebilirsiniz.

15 saniyede baştan yaratma önerilerinden biri olan bu uygulamayla saçlarınızı daha sağlıklı hale getirirken, saç stilinize de hacim ve çekicilik katabilirsiniz. Hızlı bir tarak hareketiyle siz de saç ayrımınızın yönünü kolayca değiştirebilirsiniz.

Yazar: Aliye Altunisik

Bu Yazara Ait Toplam 43 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç bakımı
  • canlı saçlar
  • Saç-Maşası giriş
  • Ten Renginize Göre Saç Renginizi Belirleyin
  • saç zayıflaması
  • Saç Bakımında Altın Değerinde 7 Öneri

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »