SAÇ BAKIM TEKNİKLERİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIM TEKNİKLERİ

Saçlarımız bizim en önemli güzellik noktamızdır. Saçları güzel ve bakımlı olan kadının kendine güveni daha fazla olur. Her aynaya baktığında mutlu olur ve tam tersi bakımsız, sağlıksız saçlara sahip bayanlar ise yeteri kadar özgüvene sahip olamaz ve mutsuzdur. Saçların bu kadar önemli olduğu kadınlar dünyasının yanı sıra erkeklerde de özellikle saç dökülmesi sorunu mutsuzluk ve depresyona kadar sürükleyen bir durumdur. Saçlar söz konusu olduğu elbette herkes hemen hemen birkaç öneri verebilir. Ancak asıl önemli olan nokta ise saçlarımız için yapacağımız bakım ve sağlık tekniklerini doğru noktalarda yapmak ve uygulamak. Yeteri kadar teknik bilgimiz olmadığı zaman saçlarımızda istenmeyen sonuçlara alabiliyoruz. Örneğin yağlı olan saçımızın daha az yağlı olmasını istiyoruz fakat yanlış bakım teknikleri ile ne yazık ki bazen saçlarımızı daha da yağlı bir duruma istemeden de olsa sokabiliyoruz. Bunun gibi sorunlar yaşamamanız için bizlerde sizlere bu yazımızda saç bakım teknikleri nelerdir ve her saç tipi için bakım tüyoları nelerdir detaylı bir şekilde anlatacağız.

Saç Bakım Teknikleri Nelerdir ?

Saçlarınıza daha iyi bir görünüm ve sağlık kazandırmak için yapmanız gereken en önemli olay saçınızın nasıl bir sorunun olduğunu öğrenmektir. Çünkü saçınızı inceleyip neyin yolunda gitmediğini nasıl bir eksiklik olduğunu anlarsanız ona göre bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Bu yüzen saç bakımı olayı için kolları sıvadıysanız ilk olarak saçınızı aynanın karşısında iyice incelemenizi tavsiye ediyoruz. Parlaklığı nasıl, saç deriniz kepekli ve kuru mu, yağlı bir saçınız mı var, kırıklarınız mı çok iyice bir tablo oluşturun. Daha sonra saçınız için eksiğine yönelik bir bakım kürü derleyin. Saçlarınız için en yararlı kürü ve bakımı yalnızca siz yapabilirsiniz bunu unutmayın. Çünkü hazır satılan ürünler ve kuaförde saç bakımı altında yapılan işlemler saçlarınıza kısa süreli bir bakım veriyor ve içeriğinde barındırdıkları kimyasallar ile saçlarınızı daha kötü bir duruma sürüklüyor. Şimdi sizlere saç bakım teknikleri konusunda yardımcı olmak için aşağıda her saç tipine uygun bakım tüyolarını yazdık. Sizde saç sorunlarınızı belirleyip saç sorunlarınıza yönelik bir bakımı saç bakım teknikleri ile doğru bir şekilde uygulayın. Sonuçta mükemmel ve sağlıklı saçlara ulaşacağınızı unutmayınız.!

  • Boyalı Saçlar : Boyalı saçların gerek yıpranmış olması gerek bayanların boyanın kalıcı olarak saçta kalmasını istedikleri için şampuan seçiminde pH 5 olanlara yönelmesi gerekir.
  • İnce Telli Kolay Kopan Saçlar : İnce telli saçlarda ağırlaştıran saç kremi kullanması uygun değil. Ayrıca mümkün olduğunda katlı kesimler kullanıp yağlandıran ürünlerden de kaçınmanız saçınızı sönük yapısından arındıracaktır.
  • Yağlı Saçlar : Yağlı saçlar için hafif şampuanlar kullanılmalıdır. Ayrıca saç bakımı süresi genelde sabah erken saatlerde yapılmalıdır. Çünkü saç diplerinde ki yağ bezleri geçen etkin bir şekilde çalışır. Sabah bakım ve yıkma yapıldığında yağlanma sorunu en aza indirgenmiş olur.
  • Kuru Saçlar : Kuru saçlar için bakım tekniği yağlı ürün seçiminden yana olacaktır. Bitkisel bakım yağları ile saçlarınızı kuru ve mat görünümden arındırabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı kendi halinizde kurumaya bırakmananız saçınızın nemini korur.
  • Kalın telli Saçlar : Kalın telli saçlarına bakım yaparken daha çok hafif ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Kalın tel bir kusur değil aksine saçınızın daha güçlü olduğunun bir göstergesidir.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Zayıf ve hacimsiz saçlar için
  • kalıcı dalgalı saçlar
  • Saç Sirkesi Nedir
  • saç maskeleri

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »