SAÇ BAKIMI İÇİN MASKELER | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMI İÇİN MASKELER

Birçok insan, saçlarının yıpranmasından, solmasından ve canlılığını yitirmesinden şikayet eder. Saçların bakımsız bir görünüme kavuşmasının nedeni güneş ışınları, genetik, tuzlu deniz suyu gibi birçok nedene bağlanabilir. Peki saçlarımız eski canlı görünümüne kavuşamaz mı? Bunun oldukça kolay yolları vardır. Bu yollardan en yaygın olanı ise saç bakımı için maskelerdir. Bu yolla zahmetsizce saçlarınızın parlak, canlı, kuvvetli bir yapıya dönüşmesini izleyebilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Maskeler Nelerdir  ve Nasıl Yapılırlar?

Saç bakımı için maskeler saçın derinlemesine canlanmasını sağlar. Bu yolla saçlara bakım yapmak zahmetsiz ve daha kolay olduğu için oldukça yaygındır. Gelelim saç bakımı için maskeler nasıl yapılır konusuna.

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı İçin Maskeler

Normal Saçlar İçin Tonik:

Saçlarımızın sağlıklı olması için en temel şey sağlıklı beslenmedir. Sigara, içki gibi etmenler saçı olumsuz etkilerler.

Malzemeler: 1 kahve fincanı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı biberiye yağı, 1 tatlı kaşığı kuru öğütülmüş maya.

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Malzemeleri bir kap içerisinde karıştırınız. Daha sonra saçınıza iyice yedirecek şekilde parmak uçlarınızla masaj yaparak sürünüz. Maskeyi saça uyguladıktan sonra saçını hafif sıcak bir havlu ile sarınız. 2 saat süreyle bekleyiniz. Daha sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kez yapabilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin :

Malzemeler: 1 tutam biberiye, 1 tutam kekik

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Malzemeleri 250 gr kaynamış suyun içine atarak demleyiniz. Daha sonra süzünüz. Temiz olan saç diplerinize sıvıyı iyice sürünüz. 2 saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Dökülen Saçlar İçin:

Malzemeler: 500 gr böbrek yağı, 100 gr hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı ve Kullanılışı: 500 gr olan böbrek yağını ilk önce küçük parçalara ayırın. Daha sonra bu parçaları eritin. Eritmiş olduğunuz böbrek yağının içerin ise 100 gr olan hindistan cevizi yağını dökün. Bu karışımı saç diplerinizden başlayarak saçınıza uygulayınız. 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Güçlü Saç Dipleri İçin:

Malzemeler: Buğday çimi, zeytinyağı, servi, biberiye, zeytinyağı.

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Buğday çimini ezip suyunu çıkarınız. Bu suya zeytinyağını ekleyerek saçınıza sürebilirsiniz. Eşit oranda servi, biberiye, zeytinyağını da karıştırarak saçınıza sürünüz. 2 saat bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Renginizin Psikolojiniz Üzerindeki Etkileri
  • saç dökülmesi
  • saç
  • En Faydalı Saç Yağları
  • Saç Onarıcı Maske
  • Son Çarenin Saç Kestirmek Olmadığının Kanıtı Bakımlar

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »