SAÇ BAKIMINDA ÇAM TEREBENTİN YAĞI KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA ÇAM TEREBENTİN YAĞI KULLANIMI

Saç bakımında çam terebentin yağı kullanımı ile saçların çok daha çabuk uzadığı gözlemlenmiştir. Çam terebentin yağı; fındık yağı, badem yağı, ceviz yağı ve jojoba yağı gibi saç bakımında kullanılan yağlardan bir tanesidir. Çam terebentin yağı tüm aktarlarda mevcuttur. Çam terebentin yağı hem saçları hem de saç köklerini derinlemesine besler. Çam terebentin yağı saç köklerini beslediği için saç dökülmesini gözle görülebilir bir oranda azaltmaktadır.

Çam terebentin yağı saç dökülmesini azaltmasının yanında saçların uzamasına da büyük katkıda bulunan bitkisel bir üründür.

Çam terebentin yağının yalnızca saça değil insan sağlığına da büyük faydaları vardır. Ancak biz bu yazımızda saça faydalarını ele alacağız.

Çam terebentin yağı eğer saç bakım ürünü olarak kullanılacaksa, yağın nasıl kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Çam terebentin yağının saç bakımında kullanımı oldukça basittir. Çam terebentin yağının yanı sıra çam terebentin şampuanları da saç bakım ürünü olarak kullanılmaktadır.

Çam terebentin yağı genellikle küçük şişeler içinde satılır. Ancak şişenin küçüklüğüne aldanarak kullanım süresinin kısa olduğunu düşünmek yanlış olur. Çünkü çam terebentin yağı şampuanın içerisine katılarak kullanılır. Bu yüzden çam terebentin yağını şampuanınız bitene kadar kullanırsınız böylelikle kullanım süresi kısalmamış olur. Normalde kullandığınız 200 ml. şampuanın içerisine 20-25 damla çam terebentin yağı konur ve şampuan şişesi çalkalanır.

Çam terebentin yağının şampuan içerisine konması durumunda, duş alırken göze şampuanın kaçmaması gerekmektedir. Çam terebentinin gözle temas etmemesi önerilir.

Çam Terebentin Yağının Faydaları

Çam terebenti kepek oluşumunu önler ve saç köklerini güçlendirir. Saç bakımında kullanımı yaygın olan çam terebentinin yağı ve esansı arasında fark vardır.

Saç bakımı için çam terebentin yağı fındık yağı, ceviz yağı, badem yağı ve susam yağı karıştırılarak kullanılırsa daha etkili sonuçlar edilir. Çam terebentin yağının tek başına kullanılması tavsiye edilen bir durum değildir.

Çam terebentin yağının düzenli kullanılması durumunda saçlar parlaklaşır. Hatta şampuana katılarak kullanıldığında şampuanın saça zarar veren kimyasallarının zararlarını aza indirir.

Çam Terebenti Yağı ve Esansı Arasındaki Fark Nedir?

Hem çam terebentin yağı hem de esansı çam ağacından elde edilmektedir. Ancak çam terebentin yağı çam ağacının gövdesinden çıkan baldan elde edilmektedir. Esansı ise genellikle çam ağacının dikenlerinden elde edilir.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

1 comment on “SAÇ BAKIMINDA ÇAM TEREBENTİN YAĞI KULLANIMI

  1. Nisa
    / Reply

    Benim şampuanım 700 ml sizce içine kaç damla çam terebentin katmalıyım ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Nasıl Yumuşar?
  • 2016'nın En Meşhur Saç Bakım Kürleri
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen Kötü İhtimaller
  • Saç Bakımında Yapılan 10 Yanlış

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »