SAÇ BAKIMINDA CEVİZ KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA CEVİZ KULLANIMI

Saç bakımında ceviz kullanımının önemi küçümsenmeyecek derecede büyüktür. Ayrıca cevizin saç dökülmesine de faydası olduğu bilinen bir gerçektir. Ceviz kan damarlarını genişletip kan dolaşımını hızlandırır. Saç kökleri kan ile beslendiği için saçlar ceviz sayesinde daha çok güçlenir ve dökülmelere karşı daha dayanıklı hale gelir. Doktorlar saçlarının cansız olduğunu düşünen kişiler ve saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler için ceviz kabuğu ve yaş kabuğunu tavsiye etmektedirler.

Ceviz Kabuğunun Saçlar İçin Faydası

Yaklaşık olarak 20 adet cevizin kabuğunu beş bardak suyun içerisinde yaklaşık 20 dakika kaynatınız. Sabah ve akşam yatmadan önce taze olarak hazırladığınız bu suyu saçlarınıza uygulayın. Gün içerisinde iki defa yapamayan kişiler birdefa da yapabilirler. Birkaç gün uyguladıktan sonra bu suyun saçlarınıza gerçekten iyi geldiğini ve saç dökülmenizin azaldığını fark edeceksiniz. Ayrıca bu su saçlarınızın yumuşamasına da yardımcı olacaktır.

Ceviz kabuğu ile saçlarınıza bakım yapabileceğiniz bir başka kür de şu şekildedir. Ceviz yaprağını bir miktar suyun içerisinde kaynatıp bu kaynamış suyu banyo yapmak için hazırladığınız suyun içerisine ekleyin. Bu kür bitlenmeye ve saç dökülmelerine karşı oldukça etkilidir.

Yağlı saçların bakımı diğer saçların bakımına oranla daha zordur. Ceviz yağı saçınızın yağ dengesini ayarlayacak, saçlarınızın daha sağlıklı ve daha parlak görünmesine katkı sağlayacaktır.

Ceviz Yağı ile Saç Bakımı

Malzemeler :

  • 1 tatlı kaşığı arı sütü
  • 3 çorba kaşığı ceviz yağı
  • 2 adet bıldırcın yumurtası
  • 1 yemek kaşığı bal

Belirtilen miktarlarda arı sütü, ceviz yağı, bıldırcın yumurtası ve balı bir kaseye koyup karıştırın. Karışımı önce saç dipleri olmak üzere saç tellerinize iyice yedirin. Saç diplerinize uygularken masaj yapmayı ihmal etmeyin. Başınızı strech film yardımı ile sarın. Yaklaşık 2 saat kadar saçlarınızı bu şekilde bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı katranlı ve kükürtlü sabun yardımı ile yıkayın. Bu kürü saçlarınıza 5-6 günde bir kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın öncekinden daha sağlıklı ve parlak olduğunu görebilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • kalıcı dalgalı saçlar

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »