SAÇ BAKIMINDA LİMON SUYU KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA LİMON SUYU KULLANIMI

Saç bakımında limon suyu kullanımının saç ve saç derisine bir çok faydası bulunuyor. Limon suyu ile saç derisine masaj yapmak saç derisinde tahrişe neden olan saç köklerini zayıflatan deri hastalıklarına son derece iyi gelmektedir. Ayrıca limon suyu kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerine ve saç derisine daha fazla oksijen taşınmasına yardımcı olur. Ayrıca limon su ile karıştırılıp saça sürüldüğünde kepek problemini gözle görülür oranda azaltmaktadır. Ayrıca aşırı derecede yağlı saçlarınız varsa limon suyu kullanarak saçınızdaki fazla yağ tabakasını yok edebilir ve saçlarınızın gün içerisinde yağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Saç Bakımında Limon Suyu Kullanımı

Limon içerisinde asit barındırdığı için bazı hassas ciltlerde tahrişe ve kızarıklıklara neden olabilir. Bu durumun olmaması için limon suyunun içerisine eşit miktarda saf su karıştırmanızı öneriyoruz. Saçınızın uzunluğuna göre yeterli sayıda limonu sıkın ve bir kaba alın. Sıktığınız limon suyunun içerisine saf su karıştırın. Saçlarınıza doğal bir parlaklık vermesi için bu suyun içerisine 3-4 yemek kaşığı elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız limonlu suyu saçınıza iki şekilde uygulayabilirsiniz. Limonlu suyu doldurduğunuz kaptan bir miktar alıp saçlarınıza dökebilirsiniz ya da kafanızı kabın içerisine sokup 3-4 dakika bekleyebilirsiniz. Limonlu ve sirkeli suyun gözlerinize kaçmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü limonlu ve sirkeli su gözlerinizi yakabilir.

Saç derinize masaj yaparak limon suyunu bütün saçınıza uygulayın. Saçlarınıza uyguladıktan sonra saçınızı başınızın üstünde toplayın ve bir havlu yardımıyla sarın. Limonlu suyun saç renginizin tonunu açmasını istiyorsanız saçlarınızı tamamen kurutmayın, biraz nemli kalmasını sağlayın. Ardından güneşe çıkmanız gerekir.

Saç bakımınızda limondan olabildiğince çok faydalanmak istiyorsanız doğal limonlar kullanın. Hazır satılan limon sularını asla kullanmayın. Çünkü hazır limon suları birçok gıda kimyasalları içerir ve bu kimyasallar hem saç derinize hem de saçlarınıza zarar verebilir. Limon suyu ile saçlarınıza bakım yaptıktan sonra yatmadan öne saçlarınızı mutlaka yıkayın. Limonla saçlarınıza çok sık bakım yapmayınız. Çünkü limonun saçlar için aşırı kullanımı içerdiği asit sebebiyle saç derisini kurutabilir. Limonlu suya sirke de ilave edip saçınıza uyguladığınızda bir süre sirkenin kokusu sizi rahatsız etse de kısa bir süre sonra bu koku gider.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç nezlesi
  • Saç Onarıcı Maske
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »