SAÇ BAKIMINDA SAÇ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA SAÇ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR?

saç temizliği

Saç bakımında saç temizliğini sizlere vermeden önce saç bakımı hakkında genel bilgiler vermekle yazımıza başlayalım. Saç bakımı her insan için gereklidir. Saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesi için belirli aralıklarla saç bakımı yapmalısınız. Saç bakımında nasıl bir yol izleyeceğinize saçınızın tipi, karar verme aşamasında size yardımcı olacaktır. Saçınız kuru, yağlı veya ince telli olabilir. Bu seçeneklerden hangisi sizin saç tipinize daha uygunsa ona göre bir bakım uygulamalısınız. Saç bakımınızı tamamlamak için saçlarınızın bakımı kadar saçlarınızın temizliğine de önem vermelisiniz.

Saç Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Saç temizliğinde önemli olan saçınızı iyi tanımak ve ona göre yıkayacağınız aralıkları doğru bir şekilde belirleyebilmek. Saçların yağlanma süresi her saç tipinde farklılıklar gösterebilir. Örneğin ince telli saçların yağlanma süresi diğer saç tiplerine göre daha kısadır. Bu süreyi belirledikten sonra doğru bir şekilde yapılan saç temizliği sizi daha bakımlı gösterecektir. En önemli faktörlerden birisi de kaliteli ve saçınızla uyumlu bir şampuan kullanmaktır. Sık sık şampuan değiştirmeniz saçlarınıza zarar verecektir. Fakat arada sırada da olsa belirli dönemlerde şampuanınızı değiştirmenizi öneririz. Saçlarınıza yaptığı etkileri güçlendirecektir.

Normal yapıda bir saçın haftada en az bir veya iki kez yıkanması gerekmektedir. Saçlarınızın yıkanması aşamasında saçlarınıza nazik davranmalısınız. Saçlarınıza ayrı bir özen göstermeniz gerekmektedir. Birçok kişinin yaptığı hatalardan birisi de saçları çitilemektir. Bu hareket saçlarınızı hırpalar ve güçsüzleştirir. Saçlarınıza şampuanı dağıtmak için masaj yapmanız daha uygun bir yöntemdir. Bu sayede kan akışı hızlanır ve saçlarınız daha sağlıklı olur. Saçlarınızı yıkadığınız suyun ne çok sıcak ne de çok soğuk olmasına dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı temiz ve bol suyla durulamalısınız. Bu işlemi birkaç kez tekrarladıktan sonra ve saçlarınızda şampuan artığı kalmadığına emin olduktan sonra saçlarınızın temizliğini sağlamış olacaksınız. Saçlarınızdaki kepekleri gideremiyorsanız bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • kalıcı dalgalı saçlar
  • saç
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »