SAÇ BAKIMINDA SARIMSAK KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA SARIMSAK KULLANIMI

Saç bakımında sarımsak kullanımı ile sağlıklı bir saç derisine sahip olmak mümkündür. Sarımsak saç telleri için değil saç kökü için kullanılır. Saça faydası kökünden ibarettir. Saçınıza bakım yapmak istiyorsanız, 3-4 diş sarımsağı havanda dövün. Ardından parmak uçlarınız yardımıyla saç derinize ezilmiş sarımsağı masaj yaparak yedirin. Yaklaşık bir saat kadar bekledikten sonra bir miktar zeytinyağı ile saç derinize tekrar masaj yapın. Ardından şampuan ve ılık su yardımı ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Sarımsak İle Saç Bakımı

Saç bakımında sarımsak kullanımı saçlara doğal bir parlaklık verir. Parlaklık vermekle kalmayıp saç köklerini güçlendirir ve dış faktörler sebebiyle oluşan saç dökülmesini durdurur. Saç bakımı için sarımsağı dışarıdan ürünler almak yerine evinizde oldukça doğal yöntemlerle hazırlayıp kullanabilirsiniz. 3-4 diş sarımsağın ilk önce kabuklarını ardından da ince zarını soyun. Soyduğunuz sarımsakları bir kasenin içine koyup kaşıkla ya da havanda ezebilirsiniz. Havanınız yoksa son derece keskin bir bıçakla sarımsakları ince bir şekilde dilimleyin. Dilimlerken elinizi kesmemeye dikkat edin. Ezilmiş sarımsakları ve suyunu başka bir kaseye alın ve uygulamaya geçin.

Parmak uçlarınızı sarımsağın bulunduğu kasenin içine daldırıp bir miktar ezilmiş sarımsak alın ve parmak uçlarınızla masaj yaparak saç derinize uygulayın. Masajın daha etkili olmasını istiyorsanız dairesel hareketlerle masaj yapın. Sarımsağın tüm saç derisine eşit miktarda yayıldığından emin olun. Bulunduğunuz ortamın kötü kokmaması için kafanızı bir bone yardımı ile sarın.

Sarımsağı başınızda yaklaşık bir saat kadar bekletin. Yarım saat geçtikten sonra sarımsağın suyu kurumaya başlar. 1 saat dolduktan sonra saçlarınızı yıkamadan önce 12 çay kaşığı zeytinyağı ile saç ve saç derinize iyice masaj yapın. Çünkü saçlarınızı yıkayabilmeniz için kuruyan sarımsak suyunun yumuşaması gerekir. Başınızı bone ile tekrar sarın ve bu şekilde yaklaşık 3-4 saat bekleyin. 3-4 saat sonra saçlarınızı ılık su ve şampuan yardımıyla yıkayın. Aşırı sıcak su kullanmayın. Aşırı sıcak su saç derisini kurutur.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • E VİTAMİNİNİN SAÇA FAYDALARI
  • saç dökülmesi
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen 8 Durum
  • saç dökülmesi
  • Uzmanlardan saç bakımı tavsiyeleri giriş

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »