SAÇ BAKIMINDA SİNAMEKİ KÜRÜ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA SİNAMEKİ KÜRÜ

Sinameki genel olarak hızlı saç uzatma özelliği ile bilinir. Sinameki kürü saç uzatma yöntemleri arasında oldukça bilinen ve kullanan kişilerin olumlu sonuçlar aldığı bir kürdür. Sinameki kürünün hazırlanışı oldukça basittir. Aşağıda saç bakımında sinameki kürünün nasıl hazırlandığını anlatacağız.

Saç Bakımında Sinameki Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bir kaba bir çay bardağı su ve yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı sinameki koyun. Bu karışımı 1 dakika kadar kaynatın. Kaynama süresi dolduktan sonra sinamekileri süzün. Su ılıyınca içerisine bir yemek kaşığı tatlı badem yağı ve bir ampul bemiks vitamin ilave edin. İsterseniz bepanthene ve evigen ampullerden de birer tane ilave edebilirsiniz. Bu sayede evigen ile saçlarınızın E vitamini ihtiyacını gidermiş olursunuz ve yenileme ve onarım yapan bepanthene ile daha sağlıklı saçlara sahip olursunuz.

Bu karışımı çalkalayıp saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak sürün. Saçlarınıza uyguladıktan sonra kalan karışımı da saç boyanızın içine ekleyip kullanabilirsiniz.

Diğer tüm bitki çaylarında olduğu gibi sinameki çayını da her kullanımdan önce yeniden hazırlamanız gerekmektedir. Beklemiş çayın birkaç kez üst üste kullanılması tavsiye edilmez.

B vitamini içeren bemiks ampulün kokusu ağırdır. Ancak bu durum yaz aylarında kış aylarına göre daha çok sorun teşkil eder. Kış mevsiminde ise aşırı derecede bir koku olmaz. Ancak yine de bu durumdan çok rahatsız olacak olursanız saçlarınızı yıkadıktan sonra bir bardak suyun içine birkaç damla lavanta yağı ekleyerek kendinize son durulama suyu hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızı bu durulama suyu ile yıkayıp diplerine masaj yapabilirsiniz. Bemiks ampulün ağır kokusunu bu şekilde önlemiş olursunuz.

Saç bakımında ve özellikle saç uzatmada sinameki kürü sıkça kullanılmaktadır. Hızlı saç uzatmada kullanılan sinameki kürünü uyguladıktan sonra hala bir etki göremiyorsanız eğer, kan değerlerinizi kontrol ettirmeniz önerilir. Demir ya da herhangi bir mineral eksikliğinizin olması muhtemeldir. Bu sorunu hallettiğiniz zaman sinameki küründen dilediğinizce yardım alabilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Ten Renginize Göre Saç Renginizi Belirleyin
  • saç zayıflaması

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »