SAÇ BAKIMINDA YUMURTA KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA YUMURTA KULLANIMI

Saç bakımında yumurta kullanımı ile saçlar daha sağlıklı, daha parlak ve daha göz alıcı olabilmektedir. Yumurta içermiş olduğu protein sayesinde saçları besler ve daha yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlar.

Yumurta Sarısının Saça Faydaları

Yumurta içerdiği kükürt ile kepek sorununu ve kepek oluşumunu en aza indirir Ayrıca içerdiği protein haricinde lesitin ile saçları nemlendirir ve daha kolay şekil almasını sağlar. Nemlenen saçlar yumuşar ve kırılmalara karşı daha güçlü hale gelir.

Yumurta Sarısının Saça Uygulanışı

Yumurta sarısıyla evde saç bakımı yapmak oldukça basittir. İsteğe bağlı olarak yalnızca yumurta sarısı saç derisine sürülebilir veya zeytinyağı ve bal gibi ürünlerle karıştırılarak da kullanılabilir.

Eğer uzun saçlarınız varsa 3-4 adet, kısa saçlarınız varsa 2 adet yumurtanın sarısını bir kasede çırpın. Maskenizin daha besleyici olması için 1 yemek kaşığı bal veya zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz yumurta sarısını saçlarınıza kökten uca doğru sürün. Bu şekilde yarım saat kadar bekleyin. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı ılık su ve şampuan yardımıyla yıkayabilirsiniz. Yıkama suyunuzun sıcak olmamasına dikkat edin. Çünkü sıcak su yumurtayı pişirebilir ve sizi zor durumda bırakabilir.

Yumurta Sarısı ve Mayonez Maskesi : 2 adet yumurta sarısını mayonezle karıştırın. Yapmış olduğunuz karışımı saçlarınıza kökten uca doğru parmaklarınızla masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı başınızın üstünde tolayın ve bone ile sarın. Karışımı başınızda 30 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı ılık ya da soğuk su ve şampuan yardımıyla yıkayın.

Yumurta Sarısı ve Zeytinyağı Maskesi : 2 adet yumurtanın sarısını ve 10 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Yapmtığınız karışımı saçlarınıza kökten uca doğru iyice yedirin. Saçlarınızı toplayıp bir bone yardımıyla sarın. Karışımı saçlarınızda 30-40 dakika beklettikten sonra ılık ya da soğuk su ve şampuan yardımıyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yumurta sarısı ve zeytinyağı ile hazırlanan bu maske saçları kalınlaştırarak daha hacimli görünmesini ve saç derisini nemlendirerek saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Yumurta Sarısı ve Ceviz Yağı Maskesi : 2 adet yumurta sarısı ile ceviz yağını iyice karıştırın. Karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Maskeyi saçınızda 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. 20 dakika sonra ılık ya da soğuk su ve şampuan yardımıyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maske saçlarınızı nemlendirerek daha parlak ve hacimli görünmesini sağlar.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Bakımında Yapılan 10 Yanlış
  • saç dökülmesi
  • Saç Onarıcı Maske
  • Uzmanlardan saç bakımı tavsiyeleri giriş

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »