SAÇ BAKIMINDA ZEYTİNYAĞI-SARIMSAK KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMINDA ZEYTİNYAĞI-SARIMSAK KULLANIMI

saç dökülmesi

Saç bakımında zeytinyağı-sarımsak kullanımı saçlar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Saç dökülme hastalığının bayanlar için oldukça büyük bir problem olduğu apaçık ortadadır. Sarımsak kıl ve saç teli çıkartma özelliği vardır. Kürün içerisinde sarımsak ile birlikte zeytinyağı da kullandığımızda saçlarımızda etkisi daha büyük olacaktır. Dökülen ve yıpranmış saçlara sahip iseniz zeytinyağı-sarımsak kürünü kullanmanız saçlarınıza iyi gelecektir. Ama unutmayın! Kullanacağınız bu kür ve diğer kürler her zaman saç tellerinize iyi gelecek diye bir durum söz konusu değildir. Kullanacağınız şeyler tamamen doğal bile olsa saçınızın vereceği tepki olumsuz yönde olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşırsınız kür uygulamasını bırakmanızı öneririz. Daha kesin çözümler almak için doktora muayene olmalısınız.

Sarımsağın saç kullanımında faydaları şunlardır:

 • Yıpranmış saçları besler.
 • Saçlarda kolojen üretimini artırır.
 • Saçlarının yeniden oluşumunu sağlar.
 • Saç tellerinin zayıfladığı yerlerde yeniden saç çıkmasını sağlar.

Zeytinyağının saç kullanımında faydaları şunlardır:

 • Saç derisini yumuşatır.
 • Saç tellerini yumuşatır.
 • Yıpranmış ve kolay kırılan saçları onarır.
 • Saçlara doğal parlaklık verir.
 • Saçlara hacim kazandırır.
 • Saç derisinin ve saç tellerinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Saç Bakımında Zeytinyağı-Sarımsak Kullanımı

Sarımsağın saç kullanımında faydalarını okumanıza rağmen kokusu açısından tereddütleriniz olabilir. Kesinlikle olmamalı! Çünkü sarımsağın kokusunu önleme yöntemi vardır. Sarımsak süt ile karıştığı zaman süt onun kokusunu önlemektedir. Bir cezve süte kullanacağınız sarımsağı ilave edip kaynatın. Sarımsağı kaynatmanın içerisindeki vitaminleri ve şifasını gidereceğini düşünmeyin. Bu yöntem sarımsağın sadece kokusunu önler.

Saç bakımında kullanacağınız bu kürü en az bir hafta önce yapmanız gerekmektedir. Bu sayede dövülmüş olan sarımsak ve zeytinyağı daha iyi karışacaktır. Hazırlayacağınız kürde malzemeleri daha fazla kullanabilirsiniz. Bu sayede artan kür sonraki kullanım için daha çok bekleyecek ve daha etkili olacaktır.

Bu kürde önemli olan sarımsağı saç derisi ile temas ettirmektir. Çünkü sarımsak yeni saç telleri çıkartır. Zeytinyağı bu kür için yardımcı maddedir. Zeytinyağı saçı besler.

Başka saç kürleri kullanıyorsanız dikkat etmelisiniz. Çünkü aynı anda kullanacak olduğunuz kürler saç diplerinizi tıkayabilir ve saçlarınızı dökebilir. Kendinize en uygun kürü seçmeli ve uzun süreler boyunca sadece bu kürü kullanmanızı öneririz.

Saç bakımında kullanacağınız bu kürü bir hafta öncesinde hazırladıktan sonra fırça ile saçınızın her yerine yedirin. Özellikle saçınızda yıpranmış ve dökülmekte olan kısma yediriniz. Fırça yardımı ile masaj yaparak yedirebilirsiniz. Daha sağlıklı olacaktır. Daha sonra geniş ağızlı bir taraktan yardım alabilirsiniz. Saçınızı dipten aşağıya tarayınız. Bu sayede zeytinyağını saçınızın her yerine yedirmiş olacaksınız. Son olarak saçınıza bir havlu sarın veya bone takın. 1-2 saat bu kürü saçınızda bekletin. Kür saçınızda kalmayacak şekilde yıkayınız ve durulayınız. Bu kürün saçınızdan gidip gitmediğine emin olmayabilirsiniz. Tahmin edildiği gibi ağır bir kürdür. Bunun için yıkama esnasında saçlarınızdan gıcır gıcır ses duyuyorsanız arınmış demektir.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

 • Saç Nasıl Canlanır?
 • Saç Detoksu
 • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen Kötü İhtimaller
 • saç

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »