SAÇ BAKIMIYLA SAÇI CANLANDIRMA YÖNTEMLERİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMIYLA SAÇI CANLANDIRMA YÖNTEMLERİ

Saçlarımız değişen hava koşulları ve güneşin etkisiyle canlılığını yitirmeye başlar. Cansızlaşan saçlar bakım yapılarak canlılığını kazandırılabilir. Bu yazımızda saç bakımıyla saçı canlandırma yöntemleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Saç Bakımıyla Saçı Canlandırma Yöntemleri Nelerdir ?

Saç bakımı ile saçı canlandırmanın birçok yöntemi vardır. Bu yazımızda saçı canlandırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Protein Tedavisi

Yumurta protein bakımından zengin bir besindir. Yumurta çoğu saç tipi için uygun bir malzemedir. Yumurta ile saç bakımı yapmak için öncelikle iki yumurtayı çırpınız. İçine bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin ve bir çorba kaşığı da sirke ilave ediniz. Elde ettiğiniz bu karışımı çırpınız. Karışımı yaparken mümkünse içine elma sirkesi kullanmaya çalışınız. Saçınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçınıza sürünüz. 15-20 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayınız.

Zeytinyağı ve Bal Tedavisi

Yarım çay fincanı zeytinyağını ve bir çay fincanı süzme balı karıştırın ve hazırladığınız karışımı iyice çalkalayınız. Birkaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı saç derinize tarağı batırmadan saç derinize yedirerek tarayınız. Bu işlemlerden sonra saçınıza naylon torba geçirerek yarım saat karışımı saçınızda beklettikten sonra saçınızı bol suyla yıkayınız.

Kakao Tedavisi

Geniş bir tencerenin içinde bir miktar suyu kaynatınız. Bu tencerenin içine küçük bir kap koyunuz. Bu kabın içerisinde yarım çay fincanı ayçiçek yağını, bir çorba kaşığı kakao yağını ve bir çorba kaşığı susuz lanolini eritiniz. Bu yağlar erittikten sonra kabı, büyük tencerenin içerisinden alınız. Karışımı güzelce çırpınız. İçerisinden bir çorba kaşığı kadar alarak bunu bir çorba kaşığı suyla karıştırarak saçınıza sürünüz. 15-20 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayınız.

Hint Yağı Tedavisi

Yarım çay fincanı hint yağını ısıttıktan sonra saç derinizi ovarak güzelce yediriniz. Daha sonra saçlarınızı yavaşça tarayınız. Bir havluyu kaynar suya sokarak sıkınız. Saçınızı bu havluyla sararak yarım saat bekleyiniz. Ardından saçınızı şampuanla yıkayınız.

Yazar: Sukufe Kalay

Bu Yazara Ait Toplam 18 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?
  • ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI
  • UZAMAYAN SAÇLARA TAVSİYELER
  • Yüz Hattınıza Göre Saç Stilinizi Belirleyin!

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »