SAÇ BAKIMIYLA SAÇLAR NASIL UZAR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ BAKIMIYLA SAÇLAR NASIL UZAR?

Sağlıklı bir saç ayda yaklaşık olarak 2.5 cm uzamaktadır. Saçın uzamasında biyolojik ve çevresel birçok etken vardır. Beslenme şekli, yaş ve sağlık durumu saçın uzamasında farklılık göstermektedir. Bu yazımızda saç bakımıyla saçlar nasıl uzar bunu anlatacağız.

Saç Bakımıyla Saçlar Nasıl Uzar ?

Saç bakımı ile saçları uzatmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

  1. Bir yemek kaşığı çörek otunu ve susam otunu 1 yumurta sarısını karıştırarak saçınıza sürünüz. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla saçınızı yıkayınız. Bu karışımı haftada bir kez saçınıza uygulayabilirsiniz.
  2. Bir adet turpu yeterli miktarda suyla kaynatarak içine 1 yumurta sarısı ilave ediniz. Elde ettiğiniz bu karışımı karıştırarak saçınıza sürünüz. Ardından saçınızı ılık suyla yıkayınız.
  3. İki yemek kaşığı zeytinyağını biraz ısıtınız. Isıtmış olduğunuz zeytinyağını saçınıza masaj yaparak sürünüz. Daha sonra saçlarınızı bol suyla yıkayınız.

Bunların dışında saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Pirinç, yumurta, badem, zeytinyağı ve ceviz gibi besinlerle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Yazar: Sukufe Kalay

Bu Yazara Ait Toplam 18 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç dökülmesi
  • Saç Nasıl Yumuşar?
  • Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?
  • saç zayıflaması

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »