SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİTKİSEL YAĞLAR | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİTKİSEL YAĞLAR

saç

Saç  dökülmesi konusunda artık bitkisel yollara başvurmayı düşünen bayanlar ve baylar için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sizlere saç dökülmesi için bitkisel yağlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bitkisel yağlar bilinenin dışında saça canlılık ve sağlık vermenin dışında saç dökülmesi problemi için bire bir tedavi uyguluyorlar. Saç dökülmesinin asıl nedeni olarak bilinen saç köklerinin zayıf ve sağlıksız oluşu nedeniyle saç köklerini besleyip eski gücünü kazandıran çok önemli bitkisel yağlar bulunmaktadır. Bu yağları günlük ve ya haftalık saç bakım rutininize eklemeniz siz değerli bayanların yaşamış olduğu bu saç dökülmesi sorunu için yeterli ve olumlu sonuçlar verecektir.

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Bitkisel yağlar ve maskeler her zaman saçlarımızın doğal kurtarıcıları olarak dolaplarımızda yerlerini almışlardır. Sizlerin dikkatini çekmek istediğimiz asıl konu ise saç dökülmesi konusunda bu yağları kullanarak kendiniz evde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dökülmesi tedavisi için servet ödemeye ve uzun süreli saçlarınıza zarar veren sentetik içerikli ürünleri kullanamaya artık gerek yok. Aktardan alacağınız bazı bitkisel yağların içeriği ile saç kökleriniz uzun süreli bir bir bakım dönemi ile eskisinden daha sağlıklı hale getirmeniz olası ve oldukça sağlıklı bir yöntem. Şimdi bakalım saç dökülmesi için kullanılacak bitkisel yağlar nelermiş.

  • Jojoba yağı
  • Limon yağı
  • Lavanta yağı
  • Çay ağacı yağı

Yukarıda verdiğimiz bu yağlar özellikle saç çıkarma ve saç dökülmesini önleme adına en çok tüketilen ve en yararlı yağlar olarak raflarda yerlerini alıyorlar. Sizlerde bu yağları kullanarak saçlarınıza istediğiniz kazanımları kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Şimdi sizlere bu bahsettiğimiz yağları barındıran ve saç dökülmesi konusunda size gereken yardımı sağlayacak olan bazı bakım kürleri vereceğiz. Bunları düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde bahsettiğimiz bitkisel saç bakım yağları etkisini gösterecek ve saç dökülmesi sorununuz tarihe karışacaktır.

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağ Maskeleri

Saç Çıkaran Ve Dökülmesi Önleyen Yağ Maskesi

1 adet Rendelenmiş soğan, 2 tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı jojoba yağı, yarım çay kaşığı limon yağı, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağını iyice karıştırıp homojen bir karışım haline getiriniz. Hazırladığınız karışımı haftada bir gün saç diplerinize sürüp saçlarınızı bir sıtreç film yardımı ile iyice sarınız. Saçlarınızı bu şekilde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile temizleyiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Lavanta Kürü

Saç dökülmesine karşın bir başka bakım önerimiz ise lavanta yağı ile evde hazılryacağınız bu bakım kürüdür. Bu bakım sayesinde dökülen saçların yerine gelmesi hızlanacak ve zayıf saç kökleri hızlıca sağlığına kavuşacaktır. Bu kür için gerekenler ise 2 yemek kaşığı lavanta yağı ve 5 gram kadar kuru lavanta. Kuru lavantayı yaklaşık 700 ml su ile kaynatınız ve demlemeye bırakınız. Süzüp temizlediğiniz bu suya yağı ekleyiniz. Bu kür sırasında dikkat etmeniz gereken nokta ise saçlarınız temiz olup olamaması. Eğer saçlarınız temiz ise  bu su ile saçınızı yıkayıp yarım saat ya da 45 dk sonra sadece su kullanarak saçlarınızı kurulamanız gerekiyor. Fakat saçlarınız hem yağlı hemde kirli ise bu kürü uygularken dikkat etmeniz gereken nokta  ilk önce saçlarınızı yıkamanız ve daha sonra  yarım saat bu su ile yıkayıp bekletmeniz. Daha sonra saçınızı durulayabilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • saç uzama giriş
  • Saç Detoksu

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »