SAÇ DÖKÜLMESİ VE ŞAMPUAN | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİ VE ŞAMPUAN

Saç dökülmesi kabusundan kurtulmak için elbette hemen hemen herkes çaba sarf ediyordur. Fakat bu konuda bilinçsiz hareket etmek ne yazık ki saç dökülmesi sorununu  günden güne arttırmakta ve bu sorunu geri dönülmez derecede büyütmektedir. Kullanılan ürünler, genetik özellikler ve saça yapılan işlemler sonucu saçlarımızda azalma ve dökülme gibi sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Bugün bu yazımızda ise sizlere saç dökülmesinin dış etkeni olarak gördüğümüz saç dökülmesi ve şampuan konusunu anlatacağız. Bildiğiniz gibi şampuanlar hayatımızın yani saçlarımızın en önemli temizleyicisidir. Gerek sağlık gerek güzel koku ve diğer istediğimiz etkenler için şampuanlarımıza dikkat ederiz. Çoğu bayan saçları konusunda ne yazık ki pahalı şampuanın iyi şampuan olduğuna inanıyor. Yazımızın devam eden kısmında sizleri bu konuda aydınlatacağız ve saçlarınız için nasıl şampuanlar kullanmanız gerekir, şampuan ile saç dökülmesinin önüne geçilebilir mi öğreneceğiz.

Saç Dökülmesinden Şampuanın Etkileri

Yazımızın bu başlığı altında sizleri saç dökülmesi ve şampuan konusunda aydınlatmadan önce ilk olarak saç dökülmesi nedir bir baklaım. Saç dökülmesi çeşitli iç ve dış faktörler dolayısı ile saçlarımızın kökelerinin zayıflaması ve beslenememesi sonucu incelip kopması sonucu ortaya çıkan bir saç rahatsızlığıdır. Saç dökülmesi konusunda uzmanlar saçların normal sağlıklı döngüsünde bile günde 50-60 tel arası dökülmesinin olağan olduğundan bahsediyor. Yani eğer sizde bir saç dökülmesinin olduğundan şüpheleniyorsanız ilk olarak bu konuyu gözlem dahilinde değerlendirin. Gelelim bahsettiğimiz saç dökülmesi ve şampuan konusuna. Şampuan kullanımının saçlarımızı ne derece etkilediğinizi siz değerli bayanlar zaten yeteri kadar biliyorsunuz. Saçlarımızı yıpratan ya da onaran da şampuanlar ! Bu yüzden şampuan seçiminize çok ama çok dikkat etmeniz gerekiyor. Şampuan seçimi için önce kendi saçınızı tanımanız gerekir. Bu yüzden saçınızı tanımaya dikkat edin onun ne gibi ihtiyaçlarının olduğunu sağlığı için ne yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde inceleyin. Bu aşamadan sonra market şampuanı olarak bahsettiğimiz bol deterjan ve benzen halkası içeren saçlarınızı sağlığından koparan şampuanlardan kaçının.! Daha doğal içerikli olan özellikle zeytinyağı özlü şampuanlar saç dökülmesi sorununu azalttığı gibi bu sorunu tamamen ortadan kaldırmanızda en büyük yardımcınız olacaktır.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan Hazırlamak

Saçlarımız söz konusu olduğunda bize en büyük yardımı her zaman olduğu gibi yine bitkisel saç ürünleri sağlamaktadır. Özellikle son zamanlarda bayanlarda bir akım haline gelmeye başlayan kendi saç marketinizi oluşturmak konusunda sizleri biraz bilgilendirmek istiyoruz. Kendi saç marketinizi oluşturmak için ilk olarak kendi saçınız ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Bu şekilde saçınızın sorunlarını iyice öğreniyor ve ona göre kürler ve maskeler hazırlamaya başlıyorsunuz. Özellikle saç dökülmesi söz konusunda ise kullanacağınız tüm ürünlerden önemlisi kendiniz hazırlayacağınız bitkisel şampuanlar diyebiliriz. Saç dökülmesi konusunda en etkili bitkiler olan zeytinyağı, sarımsak, yumurta ve ısırgan otu kullanarak saç dökülmesine karşın muhteşem bir şampuan geliştirebilirsiniz. Elbette piyasada saç dökülmesi için kesin çözüm sunan bazı şampuanlar var. Fakat biz size bitkisel ve saçı yormayan bir çözüm sunuyoruz. Şimdi bakalım saç dökülmesi için nasıl bir şampuan hazırlamalıyız.

Şampuan İçin Gereken Malzemeler

  • Saç tipinize göre genelde her zaman kullandığınız bir şampuan alın.
  • 1 şişe badem, 1 şişe ısırgan otu, 1 şişe sarımsak yağını aktardan satın alınız.
  • 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı üzüm sirkesi
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı Ve Kullanımı

İlk olarak almış olduğunuz bu şampuana verdiğimiz ürünleri iyice yedirerek karıştırınız. Kullanımı konusunda ise ilk olarak saçınızı normal bir şampuanla yıkayın daha sonra hazırladığınız bu şampuan ile saçınızı en fazla 2 kez şampuanlamak üzere yıkayın. Her gün yapacağınız bu işlem ile saç dökülmesi sorununuz zamanla tarihe karışacak.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Uzmanlardan saç bakımı tavsiyeleri giriş
  • saç
  • saç dökülmesi
  • saç
  • KAKAO YAĞININ SAÇA 7 FAYDASI

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »