SAÇ DÖKÜLMESİNDE BADEM YAĞI KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE BADEM YAĞI KULLANIMI

saç dökülmesi

Badem yağı hem cilt hem de saç bakımında kullanılan doğal bir üründür. Badem yağı içerik bakımından mineral miktarı yüksek ve saçlar için gerekli olan E vitamini içeren bir yağdır.

Saç Dökülmesinde Badem Yağı Kullanımı

Badem yağı, badem tohumlarından soğuk pres yardımıyla çıkarılarak elde edilmektedir.  Acı ve tatlı olmak üzere iki şekilde badem yağı bulunur. İki çeşidi de saç bakımı için ve saç dökülmesine karşı kullanılabilmektedir. Ayrıca badem yağı E Vitamini ve protein bakımından çok zengindir. 

Nemli saç, kuru saça orana daha güçlü ve kırılmalara karşı daha dayanıklıdır. Badem yağı saçı nemlendirir ve besler. Bu sayede saç daha sağlam bir hale gelmiş olur. Ayrıca saçları yumuşatır ve saçlara şekil alınması kolaylaşır. Saçlar güçlenip saç kırılmaları da azaldığı için saç dökülmesi de azalmaktadır. Badem yağı ile saç derisine masaj yapılarak saç dökülmeleri azaltılabilir. Badem yağı ile saç bakımı yapmak için kullandığınız saç kreminin içerisine bir çay kaşığı badem yağı koyarak banyodan sonra saç derisine masaj yapınız. 1 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayınız.

Yazar: Sukufe Kalay

Bu Yazara Ait Toplam 18 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • saç dökülmesi
  • saç dökülmesi
  • saç dökülmesi
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »