SAÇ DÖKÜLMESİNDE KARANFİL KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE KARANFİL KULLANIMI

Saç dökülmesinin durması için kullanılan en etkili bitkisel yöntemlerden biri de karanfildir. Diğer bir ifadeyle karanfilin yararlarından birisi de saç dökülmesini durdurmasıdır. Karanfili diğer bakım kürlerinden ayıran önemli özellikler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Diğer bakım yöntemlerinin aksine rahatsız edici bir kokusu yoktur. Bu sebeple, hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir.
  • Saç dökülmesinde karanfil kullanımı oldukça basit ve zahmetsizdir.
  • Karanfil saça uygulandıktan sonra dileğe göre durulanma gerektirmez.
  • Tonik etkisi yaratır.
  • Etkisini kısa sürede gösterir.

Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

10 ya da 15 tane karanfili kaynamış suyun içine atın ve 10 dakikalığına demlenmeye bırakın.Karanfille elde ettiğiniz bu çayı saçlarınıza masaj yaparak iyice uygulayın. Özellikle saç derisine uygulamayı ihmal etmeyin. Eğer hazırladığınız bu çay için ölçüler size fazla geliyorsa; yarım bardak kaynamış suyun içine yalnızca 7-8 karanfil atarak da bu çayı elde edebilirsiniz.

Bu kürü birkaç gün üst üste etkisini görene kadar uygulayın. Daha sonra haftada bir gün ve ardından da on beş günde bir uygulayarak saç dökülmesinin önüne geçmede büyük yol kat etmiş olursunuz.

İnatçı olan ya da erkek tipi saç dökülmelerinde karanfilin 10 dakika kaynatılması önerilir. 10 dakika kaynatıldıktan sonra cam bir kavanozda demlenmeye bırakılmalıdır. Ardından saç diplerine iyice masaj yapılarak sürülür. Karanfilden elde ettiğiniz çayı cam kavanozda saklamanız yararınıza olacaktır. Çünkü cam kavanoz bitkilerin etken maddesini korur ve yok olmasını engeller.

Karanfilin saç dökülmesine yararı konusunda kullanılan karanfilin kalitesi de önemli bir yer tutar. Kaliteli karanfil bakıldığında çok rahat anlaşılabilir. İyi karanfilin sapları koyu renkli, tomurcuk kısmı da açık renklidir. Ayrıca kullandığınız karanfil eğer suya attığınız zaman direk dibe çöküyorsa kaliteli karanfil kullanmışsınız demektir. Ancak karanfiller suya atıldığında yan yatıyorsa karanfil kalitesiz demektir.

Saç dökülmesi tedavisinde oldukça yararlı olan karanfil kürünü özellikle aslan, boğa, başak, oğlak ve koç burcunun günlerinde uygulamak daha etkili sonuçlar elde etmede size yardımcı olacaktır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saçlarımız neden dökülür
  • saç uzama giriş
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen Kötü İhtimaller
  • saç

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »