SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİ

Sağlıklı saç kökünün doğru malzemelerle doğru bir şekilde ve yeteri kadar beslenmesi gerekir.Kılcal damarlar saç köklerini beslemek için kan dolaşımı ile saçın ihtiyacı olan maddeleri saç köküne taşırlar. Ancak saç köklerinin beslenmesine engel olan çevresel ve kişisel faktörler bulunmaktadır. Kişisel faktörler; genetik özellikler, yaşlanma, dolaşım bozukluklarıdır. Çevresel faktörler; dengesiz beslenme, sigara kullanımı, kozmetik ürünlerin çok kullanımı olarak kabul edilebilir.

PRP tedavisi bu kişisel ve çevresel faktörlerin yaratmış olduğu yağlanma, kepeklenme ve özellikle saç dökülmesinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Saç dökülmesinde PRP tedavisi ile kişinin kendi kanında bulunan onarıcı maddeler saçlı bölgeye aktarılmaktadır. Kanda bulunan bu yapılandırıcı ve onarıcı maddeler saçlı deriye mezoterapi ve napaj ile enjekte edilmektedir. Kişiden 10 cc kadar kan alınır ve bu kan santrifüj cihazına yerleştirilir. Cihazın hızlı çalışmasıyla hücre canlanmasında önemli rol oynayan iki önemli madde (PRP ve PPP) ortaya çıkar.  PRP yöntemiyle beslenmesi tamamen durmuş ya da duraksamış saç köklerinin yeniden beslenmesi sağlanabilmektedir.

PRP Tedavisi Saç Dökülmesini Durdurur Mu?

Diğer enjeksiyonlu saç tedavilerine göre PRP tedavisinin en büyük özelliği tedavinin etkisini ilk seanstan itibaren hemen göstermesidir. Saç dökülmesinin olmaması demek elbette sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmak demektir. Tedavinin amaçları arasında genetik etkenlerin sebep olduğu ileriki yaşlarda görülen saç dökülmesinin durdurulması da yer almaktadır. Tedavi sayesinde 2 yılda dökülmesi beklenen saçların ömrü 8-10 yıla kadar uzatılabilmektedir. Tedavi sonuçlarının da son derece tatmin edici düzeyde olduğu söylenmektedir.

PRP Tedavisi Kaç Seanstır?

Kişinin ihtiyacı olan seans sayısı hekim tarafından belirlenir. Kişinin yaşı, uygulama bölgesi gibi etkenler seans sayısını belirlemede önemli rol oynarlar. Ancak tedavinin genel olarak 3-6 seans kadar olduğu söylenmektedir. Ancak bazı durumlarda işlemden 6-8 ay sonra tek seans olarak güçlendirme uygulaması önerilebilmektedir. Ancak bu bilgiler muayeneden sonra kesinlik kazanmaktadır.

 

 

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Nasıl Yumuşar?
  • saç dökülmesi
  • Saç İçin Zeytinyağı Kullanımı
  • saç yağlanması giriş
  • sac egzaması

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »