SAÇ DÖKÜLMESİNDE SABUN | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE SABUN

Saç dökülmesi sorununa neden olan etkenler söz konusu olduğunda akla ilk gelen bizlerin saçlarımıza nasıl zararlar verdiğimiz konusudur. Saç kökleri ve dipleri zaman içerisinde zayıflayarak kopmaya başlar. Bu kopmalar zaman içerisinde iyice artarak ve artık bölgesel kellik oluşturmaya başlandığında ise saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya gelmiş olursunuz. Bu sorunu çözmek için ilk olarak kullandığımız malzemelere ve ürünlere göz gezdirmek gerekir. Çünkü ne kadar çok kimyasal kullanırsak saçlarımız da sağlığından bir o kadar uzaklaşacaktır.

Piyasada yer alan ve sürekli doğal olduğu iddia edilen çoğu sentetik yapıdaki ürün ne yazık ki kimyasal içeriği ile saç derinizi güçsüz kılıp saç dökülmesi sorununa kapı aralıyor. Özellikle son zamanlarda doğal ürünlerle bu sorunun giderilebileceği herkesin tartıştığı bir konu oldu. Bu konuda doğal sabunların saça etkileri hazır aldığımız ürünlerden daha yararlı ve saça en az zararı veren çözüm yolu olarak kadınların ilgi odağı oldu. Bizlerde şimdi size saç dökülmesinde sabun ne işe yarar hangi içerikli sabunlar bu soruna ışık tutar detaylı bir şekilde anlattık.

Saç Dökülmesinde Sabun Faktörü

Saç dökülmesi için son zamanlarda hemen her yerde karşımıza çıkan kokularıyla ve görüntüleriyle bizleri cezbeden bu sabunlardan hangileri saç dökülmesine iyi gelir diye düşündüğünüzü biliyoruz. Saç dökülmesine en önemli faktörün bizim saçımıza verdiğimiz zarar sonucu zayıflayan saç dipleri zayıflar demiştik. Doğal sabunlar ile saçlarımızın şifa bulması bu yüzden hiçte zor olmuyor. Özellikle biberiye, okaliptus, defne özlü doğal sabunlar ile saçlarımızı yıkayıp şampuanları rafa kaldırarak saçlarımızı eski gürlüğüne kavuşturmak mümkün. Zeytinyağı özlü sabunlarda aynı zamanda saç uçlarına bakım yapan içeriği ile en çok kullanılan sabunlardan. Fakat dökülme söz konusu olduğundan yukarıda dediğimiz gibi sabunlar tercih edilmelidir. Ayrıca bıttım sabunu sa saç dökülmesi için faydalı olan doğal sabunların başında yer alıyor. Saç dökülmesi için hangi sabunların kullanılması gerektiği konusunda bilgi verdik. Şimdi de saç dökülmesinde sabun kullanımı nasıl olmalıdır bu süreçte nelere dikkat edilmelidir beraber detaylı bir şekilde öğrenelim.!

Saç Dökülmesinde Sabun Kullanırken Ne Yapmalıyız ?

Saç dökülmesi sorunu için eğer doğal sabunlar kullanmayı tercih ettiyseniz ne mutlu size ancak bu sürecin istediğiniz gibi kısa süreçte tamamlanacağını ne yazık ki söyleyemeyeceğiz. Sabun kullanımı uzun süreli ve düzenli olduğu takdirde saç dökülmesi sorununda gözle görülür bir azalma ortaya çıkacaktır. Kısa süreli sonuçlar almak için haftanın hemen hemen her günü saçlarınızı yıkamak gibi bir yanlışa da lütfen düşmeyin hafta en fazla 3 kez yıkadığınız saçlarınız düzenli bir şekilde bu rutinde devam ettiğiniz halde saç dökülmesi sorunu ortadan kalkar. Sabun alımında dikkat etmeniz çok ama çok önemli bir nokta daha var! Eğer aldığınız sabun SLS olarak adlandırdığımız  (Sodyum Laury Sülfat) maddesi içeriyorsa bu sabunları asla kullanmayın. Çünkü bu madde saça zarar veren ve dökülme sorununu çözmenin aksine sorunu arttıracak bir maddedir. Bu özelliğin dışında doğal olduğuna emin olduğunuz sabunları gönül rahatlığı ile saç dökülmesi sorununuzda kullanabilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • kalıcı dalgalı saçlar
  • saç
  • saç dökülmesi giriş
  • saç
  • saç
  • canlı saçlar

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »