SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZEYTİNYAĞI KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZEYTİNYAĞI KULLANIMI

saç dökülmesi

Zeytinyağı, nemlendirici ve besleyici özelliği ile saç bakımında çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle kuru saçlarda kuruluğa bağlı olarak oluşan saç dökülmelerine engel olmaktadır. Zeytinyağı saç kalitesini arttırır ve dökülme gibi problemleri önler.

Saç Dökülmesinde Zeytinyağı Kullanımı

Saç dökülmesinde zeytinyağı kullanımı oldukça yaygın bir yöntemdir. Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz zeytinyağı bakımını uygulayarak saçlarınızın dökülmesini en aza indirebilirsiniz.

Öncelikle saç uzunluğunuza göre bir miktar zeytinyağını bir kaba boşaltın. Daha sonra parmaklarınız yardımıyla saç diplerinize masaj yaparak zeytinyağını sürünüz. Saç diplerinden sonra saçınızın uç kısımlarına doğru sürünüz. Saçlarınızı bu şekilde 20-30 dakika kadar bekletiniz. Ardından saçlarınızı iyice yıkayınız. Bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Zeytinyağını yaz aylarında saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyup uçlarının kırılmasını önlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında saçı yumuşatır ve şekil vermeyi kolaylaştırır.

Yazar: Sukufe Kalay

Bu Yazara Ait Toplam 18 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç uzama giriş

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »