SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZEYTİNYAĞI-SARIMSAK KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZEYTİNYAĞI-SARIMSAK KULLANIMI

saç dökülmesi

Saç dökülmesi olayı hem kadınlar için hem de erkekler için korkulu bir rüya haline gelmektedir. Saç ektirme saç dökülmelerine çözüm için en son tercih olmalıdır. Bitkisel yağlar veya yapılan kürler ile de saç dökülmelerine engel olabilirsiniz. Sarımsak saç tellerinin dökülmesine engel olur. Hatta yeni ve daha sağlıklı saç telleri çıkartır. Sarımsağın kıl çıkarma özelliği de vardır. Bu yüzden hazırlayacağınız bu kürü uygularken yüzünüze temas ettirmemenizi öneririz. Sarımsağın aynı zaman da saçları gürleştirme özelliği de vardır. Bu kür de aynı zaman da zeytinyağı kullanımı ile birlikte saçlar yumuşayacak ve daha parlak bir hale gelecektir. Biz de size bu yazımızda saç dökülmesinde zeytinyağı-sarımsak kullanımının nasıl uygulanacağından bahsedeceğiz.

Saç Dökülmesinde Zeytinyağı-Sarımsak Kullanımı Nasıl Olur?

Uygulayacağınız kürde sarımsağın olması sizi hiç tereddütte sokmamalıdır. Çünkü kokusunu giderebilecek bir yöntem vardır. Bir cezve süte kullanacağınız miktarda sarımsağı ekleyerek kaynatın. Sarımsağın etkisi hiçbir şekilde azalmayacaktır.

Sarımsağı döverek ezin. Dilediğiniz miktarda zeytinyağı ile karıştırın. Birbiri içerisinde iyice karışmasını sağlayın. Hazırladığınız bu kürü en az bir hafta bekletin. Bir hafta sonunda hazırladığınız bu kürü saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Daha fazla saç diplerinize yedirmek istiyorsanız ince tarak yardımı ile saç diplerinizi tarayabilirsiniz. Kürü saçınızda en az üç dört saat bekletin. Bekletirken saçlarınızı bone ile veya havlu ile sarabilirsiniz. Bekleme süresi bittikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın yıkama evresinden sonra daha yumuşak olmasını istiyorsanız yıkadıktan sonra saç maskesi uygulayın ve durulayın.

Saç Dökülmesinde Zeytinyağı-Sarımsak Kullanımı İçin Öneriler:

  • Saç dökülmesine çözüm olarak bu kürde önemli olan şey sarımsaktır. Sarımsağı direk keserek beklemeye bırakmayınız. Çünkü sarımsağın içerisinde bulunan asit saçlarınıza zarar verebilir. Zeytinyağının içerisinde beklemesi sarımsağın asidini azaltacaktır.
  • Saç cinsiniz diğer saç cinslerine göre daha hassas ise uygulayacağınız miktarı azaltabilirsiniz.
  • Uygulayacağınız bu kür hemen saç çıkartmayacaktır. Saç dökülmeleri bir süre daha devam edebilir. Çünkü dökülecek olan saçlara zaten engel olamazsınız. Düzenli olarak kullanımda saçlarınız çıkmaya başlayacak ve saç dökülmeleri bitecektir.
  • Bu kürü uygularken sabırlı olmalısınız. Çünkü yeni çıkacak olan saçlar sağlıklı saç uzama süresi ne kadarsa o kadar sürede çıkacaktır. Saçlarınızın tamamen dökülmesinden ise saçların çıkma olasılığı daha iyidir.
  • Saçlarınız için başka saç kürleri yapıyorsanız onları bırakmanızı öneririz. Çünkü aynı zamanda kullandığınız saç kürleri saçlarınıza zarar verebilir.
  • Saf zeytinyağı tercih etmelisiniz. Bulamıyorsanız asit oranı düşün zeytinyağı almanızı öneririz. Çünkü asidi yüksek olan zeytinyağı saç dökülmesine sebep olabilir.
  • Bu kürün en büyük özelliği bekleme süresidir. İlk hazırladığınız kürü daha fazla miktarla yaparsanız bir miktar artacak ve malzemeler diğer kür uygulamasına kadar daha çok bütünleşecektir.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • saç nezlesi
  • UZAMAYAN SAÇLARA TAVSİYELER

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »