SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZEYTİNYAĞI VE YUMURTA ETKİSİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZEYTİNYAĞI VE YUMURTA ETKİSİ

Saçlar bir kadının hem güzelliğini hem de mutluluğunu etkileyen en mühim unsurdur. Saçlarımızın bu denli yaşantımızda önemli yer aldığını göz önünde bulundurursak onlar için gerekli bakım ve onarımı yapmak da bizim sorumluluğumuzda. Erkek bayan fark etmeksizin gerek dış etkenler gerek bizim yaptığımız hatalar sonucu saçlarımızda dökülme sorunu ortaya çıkabiliyor. Erkek ve kadının ortak sorunu olan bu saç dökülmeleri çoğu zaman önüne geçilebilecek durumda olabilir. Yapacağımız bakım ve ilgi ile bu sorunu daha fazla büyümeden ortadan kaldırmamız mümkün. Bu yazımızda da sizlere saç dökülmesi sorununuz için saç dökülmesinde zeytinyağı ve yumurta etkisi nedir, bu maske nasıl uygulanır ve neler yapılması gerekir detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Saç Dökülmesinde Zeytinyağı  Ve Yumurta Etkisi

Erkeklerde genelde genetik olarak ortaya çıkan kadınlarda ise genelde saça uygulanan çoğu işlem ve stres gibi etkenler sonucu ortaya çıkan en büyük saç sorunu olan saç dökülmesi konusunda sizlerin üzerine büyük bir sorumluluk düşüyor. Saçlarımızda tıpkı bedenimiz gibi ilgi ve bakıma muhtaçtır. Bedenimiz gibi rahatsızlanıp bizlerin psikolojisinden kolayca etkilenen saçlarımız için ilgi ve bakım onların eski sağlıklarına kavuşmasını sağlar. Bu yüzden saçlarımızın sorununa yönelik bakım ve maskeler ile saç sağlığımız kazanmak mümkün. Şimdi bakalım zeytinyağı ve yumurta etkisi ile saçlarımızı nasıl saç dökülmesi sorunundan kurtarabiliriz.

Saç Dökülmesini Durduran Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmak adına ilk olarak 2 diş sarımsağı suyu çıkana dek ezelim. Daha sonra 4 yemek kaşığı zeytinyağı ile bu sarımsağı karıştıralım. Bir yumurtanın sarısını da hazırladığımız bu maskeye ilave edelim. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı saç diplerine yedirerek iyice eşit bir şekilde sürün. Daha sonra saçlarınızı sıtreç film ile sarıp yaklaşık 30 dk bekletin. Bir kere şampuanlayıp yıkadığınız saçlarınıza haftada bir kez bu maskeyi uygulamayı da unutmayın. Eğer sarımsak kokusu sizi çok rahatsız ederse dilerseniz maskenize az bir miktar lavanta yağı da katabilirsiniz. Bu şekilde saç dökülmesine karşı maskenizi hazırlamış oluyorsunuz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Bakımında Yapılan 10 Yanlış
  • saç

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »