SAÇ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Saçlarımız çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülmektedir. Bu sebepler genetik yapı, hormon düzensizlikleri, stres, bazı hastalıklar ve dengesiz beslenme gibi faktörlerdir. Saç dökülmesini azaltmak için bazı bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Bu yazımızda saç dökülmesine bitkisel çözüm konusunu anlatacağız.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Bazı bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen yağlar saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olurlar. Aşağıda saç dökülmesine bitkisel çözüm yöntemleri verilmiştir. Bunları uygulayarak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

  • İlk yöntem için gerekli malzemeler: 20 gram çörek otu, 20 gram susam yağı, 10 damla defne yağı. Öncelikle çörek otunu öğütünüz. Daha sonra defne yağını ve susam yağını ilave edin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçınıza sürerek yaklaşık 2 saat bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.
  • İkinci yöntem için gerekli malzemeler: 2 kaşık defne yağı, 2 kaşık badem yağı, 2 kaşık avokado yağı. Bu yağların hepsini bir kabın içerisinde karıştırın. Özellikle saç diplerine olmak üzere tüm saçlarınıza bu karışımı sürün. 1 saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayınız.
  • Diğer yöntem için gerekli malzemeler: 1 avuç karanfil, 1 litre su, 3 yemek kaşığı badem yağı. 1 litre suyun içine karanfilleri 3 gün bekletin. Daha sonra içine badem yağını ilave edin. Saçınıza sürdükten sonra 1 saat bekletin ve yıkayın. Bu yöntemi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
  • Gerekli malzemeler: 10 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı ufalanmış menekşe. İlk olarak zeytin yağını ve menekşeyi karıştırarak bir şişenin içine koyun. Bu karışımı bir hafta boyunca güneş gören bir yerde bekletin. Daha sonra karıştırmadan süzerek kalan suyunu saç diplerinize sürerek yarım saat bekletin ve sonrada yıkayın. Bu yöntemi haftada bir gün sabah ve akşam uygulayabilirsiniz.
  • Biberiye yapraklarının da saç dökülmesini azaltmakta yardımcı olduğu bilinmektedir. Bir miktar biberiye yaprağını kısık ateşte 20 dakika kadar kaynatın. Kaynamış olan biberiyenin suyunu süzerek saçlarınızı durulamak için kullanabilirsiniz.

Yukarıda saç dökülmesine bitkisel çözüm yöntemlerini anlattık. Bu yöntemleri kullanarak doğal yöntemler ile saç dökülmesi probleminizi azaltabilirsiniz. Eğer saçlarınız çok daha fazla dökülüyorsa bir hekime başvurmanız faydalı olacaktır.

Yazar: Sukufe Kalay

Bu Yazara Ait Toplam 18 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç dökülmesi
  • doğal yağlar giriş
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen Kötü İhtimaller

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »