Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey! | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

Saç Ekimi Ameliyatı: Bilmeniz Gerekenler

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları; saç ekimi cerrahisi son yıllarda çok önemli aşamalar kaydetti. Saç ekimi yaptırmış olduğu belli olmayan ve harika saçları olan birçok kişi var. Matthew McConaughey, Elton John, David Beckham ve Mel Gibson gibi birçok ünlü kişi saç ekimi ameliyatı geçirdi ve sonuçları harika görünüyor.

Tüm dünyada saç ekimi operasyonlarına olan talep sanıldığından çok daha fazla ve her geçen gün rakamlar neredeyse ikiye katlıyor. Eskiden erkekler arasında daha yaygınken saçın tıraş edilmemesi sayesinde kadınlar arasında da giderek yayılmaya başlıyor.

Sadece saç nakli için kullanılmıyor

Saç, kirpik, kaş, sakal ve bıyık nakli aynı teknikler ile yaygın bir şekilde yapılabilmektedir. Saç ekiminde nakledilen bütün saç ve kıl kökleri vücudunuzdan temin edilir. Saç ekiminde ense bölgenizdeki dökülmeye karşı duyarlı saç kökleriniz kullanılırken kaş, sakal vs. için vücudunuzun diğer bölgelerinden kıl kökleri transfer edilir. Prosedür lokal anestezi altında sağlık merkezinde gerçekleştirilir. Ameliyat 8 saat kadar sürebilir, bu nedenle hastalar saç ekimi sırasında film izleme vs. gibi eğlenceli aktivitelerde bulunabilir. İki ana saç ekimi prosedürü vardır: FUT ve FUE.

FUT tekniği nedir?

FUT tekniği sırasında, cerrahınız başınızın arkasından saçlı deriden şeritler çıkararak saçsız alana transfer edilir. Bu teknikte hem donör hem de alıcı bölgeye dikiş atılması gerektiği için iyileşme süresine ihtiyaç vardır. Ayrıca kafa derisinde hafif de olsa iz kalabilir. Bunun dışında ön saç çizgisi istenildiği kadar doğal bir görünümle sonuçlanamıyordu.

FUE tekniği nedir?

FUE tekniği ile saç nakli sırasında, saç kökleri kafa derisinden alınır alınmaz alıcı bölgeye yerleştirilir. Bu tip saç ekimi daha zahmetli ve daha uzun süren bir işlemdir. Dikiş atıldığı için yara izi oluşmaz, kafa derisi ortalama 7 gün içinde tamamen iyileşir. Ön saç çizgisi doğala daha yakın bir şekilde tasarlanabilir.

Saç ekimi sonuçları hemen fark edilmez

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, işlemden sonraki ilk on gün boyunca, nakledilen saç köklerinin çoğu dökülür. Transplantasyon tüyleri düştükten sonra, yeni saç telleri nakledilen folliküllerden büyümeye başlar ve saçlar 6-9 ay içinde kalınlaşacaktır. Bu sürenin ardından dökülmeye karşı dayanıklı kalıcı saçlarınızla saçınıza istediğiniz şekli verebilir ve saçınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yazar: Analiz Ekibi

Bu Yazara Ait Toplam 2 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • Saç Onarıcı Maske
  • saç
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »