SAÇ EKİMİ AMELİYATI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ AMELİYATI

Saç dökülmesi sorunun en ileri safhası sonucu baş derisinde geri dönüşümü olmayan ciddi keklikler oluşması durumudur. Bu durum özellikle genç yaştaki bay ve bayanları ciddi anlamda etkilemektedir. Saçlarına yeniden kavuşmayı amaçlayan bay ve bayanlar ise bu konuda kesin çözümler bulma yoluna girdiklerinde en etkili çözüm olan saç ekimi ameliyatı ile karşı karşıya kalırlar. Saç ekimi ameliyatı özellikle son yıllarda ülkemizde yaygınlaşmış durumda olan bir işlemdir. Bu işlemin en önemli özelliği ise operasyon sonrası gerekli bakım yapıldığı takdirde ciddi manada saçta canlılık ve dolgunluk olmasıdır. Yani bu işlemin ardından eskisi gibi gür ve hoş görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda sizleri saç ekimi ameliyatı konusunda detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Şimdi beraber saç ekimi konusunda bilgilenelim.

Saç Ekimi Ameliyatı Nasıl Olur?

Saç ekimi ameliyatı konusunda eksik bilinen ve bu işlemi yaptırmak isteyenler için şüpheye düşüren konuları bu başlık altında sizlerle paylaşacağız. Saç ekimi ameliyatı artık hemen hemen her yerde yapılan bir işlem olmaya başladı. Bu işlemi yaptırmak isteyen okuyucularımız için ameliyatın nasıl gerçekleştiği kaç aşamadan oluştuğu ve bu evrelerde neler yapıldığı konusunda sizleri aydınlatalım. Saç ekimi ameliyatı yaklaşık 6 ile 9 saat arasında kişinin saç eksikliği yaşadığı bölgelerin yoğunluğuna göre farklılık gösteren zamanı kapsar. Bu aşamanın öncesinde saç derisini ekim için hazırlama evresinden sonra 4 aşama şeklinde saç ekimi ameliyatı tamamlanır. Bu evreleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

Saç Ekimi Ameliyatı Aşamaları Nelerdir ?

İlk Aşama Donör Bölgenin Hazırlanması

Saç ekimi ameliyatının ilk aşaması olan bu aşamada ilk olarak fotoğraf çekimi ve saç derisinde saç ekimi yapılacak olan bölgenin belirlenmesi ve bu bölgenin üzerinde yapılması gereken çizimler belirlenir. Çünkü saç ekimi hassas ve ince bir işçilik ile olan bir ameliyattır. Donör olarak adlandırdığımız saç kıllarının alınacağı kısım ileride ameliyatı yaşaya hastanın durumu göz önüne alınarak dikkatle yapılır. Daha sonra bu donörler eklenmesi gereken bölgeye titizlik ile eklenir. Bu ekleme işlemi deriye yani saç köklerine eklenir.

İkinci Aşama Saç Ekimi Yapılacak Bölgenin Hazırlanması

İlk aşamada belirlenen ve hazırlanan donörler bu aşamada saç ekimi yapılacak bölgeye eklenir. Saç ekiminin yapılacağı bölgenin hazırlanması ve belirlenmesinde hastanın yaşı, saç derisi özellikleri, saç çizgisi modeli gibi özellikleri ön plana alınarak belirlenir. Saç ekimin yapılacağı bölgeye özel iğneler ile açıklar oluşturulur. Bu aşama sonunda saç eklenilecek saç alanı net olarak hazır bir şekilde yer alır.

Üçüncü Aşama Eklenecek Saç Köklerin Hazırlanması

Bu aşamada donör olarak hazırlanan saç kökleri artık saç ekimine hazırlanacak duruma getirilir.

Son Aşama Saç Köklerinin Yerleştirilmesi

Saç ekimi ameliyatının son aşaması olan bu aşamada artık saçlar ekime hazırlanır. Saç köklerinin yerleştirilmesi özel tasarlanmış olan forsepsler aracılığı ile yapılır. Bu aşamada hastaya sık sık molalar verilecek şekilde yaklaşık olarak 6-10 saat arasında sürecek olan bir aşamadır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç dökülmesi
  • saç zayıflaması
  • En Faydalı Saç Yağları
  • Dünyaca Ünlü Saç Bakım Markaları

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »