SAÇ EKİMİ GREFT FİYATI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ GREFT FİYATI

Greft Nedir?

Greft, donör (verici) bölgeden alınarak saçsız bölgeye nakledilmek üzere hazır bulunan saç foliküllerine verilen addır. Greftlerin büyüklükleri ve şekilleri farklı olabilir. Yuvarlak şekilli punç greftler yaklaşık olarak 10-15 saç teli, mini greftler 2-4 saç teli, saç derisini şekillendirmek için kullanılan slit greftler ise yaklaşık 10 saç teli içermektedir. Strip greftler de 30-40 saç teli içerir ve bu greftler diğerlerine göre daha uzun ve incedirler. Greftlerdeki saç folikülü sayısı kullanılan saç transfer tekniğine göre değişir. Gelelim saç ekimi greft fiyatının ne kadar olduğuna:

Saç Ekimi Greft Fiyatları

Saç ekim merkezleri her bir greft için ücret talep etmektedirler. Greft sayısı hastanın saç kaybı miktarına göre açıklık kazanır ve belirlenir. 500 ile 1000 greft aralığında uygulanan saç ekim işlemlerinde bir greft yaklaşık 2 Euro’dur. Ancak bu fiyat 1000 ile 2500 greft aralığında olan saç ekimlerinde 1,5 Euro’ya kadar düşebilmektedir. Saç ekim merkezleri greft sayısına göre bir fiyatlandırma yaparlar.

Saç ekimi işlemi için greft sayısı ve fiyatı belirlenirken 3 alan üzerinde karar verilir : Frontal kısım (aim perçemi ), arkasında tepeye doğru giden dikdörtgen ya da kare şekilli orta bölge ( midscalp ) ve tepe bölgesindeki oval ya da yuvarlak şekilli verteks.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç dökülmesi
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »