SAÇ EKİMİ HANGİ SAÇLARA YAPILIR ? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ HANGİ SAÇLARA YAPILIR ?

saç zayıflaması

Saç ekimi özellikle belirgin dökülme sorunu yaşayan ve artık saçında kellik dediğimiz bölgesel olarak saçsızlık sorunu yaşayan kişilerin kurtarıcı ve etkili çözümü olarak bizleri kaybettiğimiz saçlara kavuşmanın en etkili yoludur diyebiliriz. Saç ekimi konusunda ne yazık ki kimse yeterli bilgiye sahip değil. Özellikle de bu işlemi yaptırıp hayallerindeki saçlara yeniden kavuşmayı hedefleyen hastalar yeterli bilgiye sahip olmadığı için bu operasyonu yaptırmaktan vazgeçebiliyor. Saç ekimi konusunda sizlerin en çok sorduğu soru olan fakat yanıtını alacağınız bir kaynak olmadığından yanıtsız  kalan sorunuz olan “Benim Saçıma saç Ekimi Yapılabilir Mi?” işte bu en çok sorulan sorunun yanıtını vereceğimiz bir yazı hazırladık. Bu yazımızda saç ekimi hangi saçlara yapılır ve sizin saçınız saç ekimi ameliyatı için uygun mudur öğrenebileceksiniz. Şimdi tüm bu yanıtlar için gelin yazımızın devamında neler var beraber inceleyelim.

Saç Ekimi Hangi Saçlara Ve Kimlere Yapılır ?

Saç dökülmesi sorunun en çok yaşayan kesim ne yazık ki erkek hastalar oluyor androjenik tip saç dökülmesi olarak adlandırdığımız bu dökülmenin temel etkeni yaş, hormonsal etkiler ve tabii aileden gelen kalıtsal yönler. Özellikle bu dökülmesi tipini barındıran erkek hastaların yaptırdığı çözüm yolu olan saç ekimi yöntemi elbette benzer sebeplerden saçlarını yitiren hanımların da kesin çözüm için tercih ettiği bir saç çıkarma yoludur. Aynı zamanda dökülme sorunu haricinde çeşitli talihsizlikler ile saçlarınız kaybeden kişilerde saç ekimi ameliyatı yaptırabilirler. Yanmış olan saçlar ve bazı estetik işlemler sonucu saçlarda gerileme ve dökülme sorunu yaşayan hastalar da bu işlemi gönül rahatlığı ile uygulamaktadırlar.

Saç ekimi işlemi yaptırmak için illede büyük bir saçsızlık sorunu yaşamanıza gerek yok. Saç ekimi konusunda sizlerin önüne engel olacak çok fazla bir etken yok. Elbette bu işlem için bazı testler yapılarak kişinin metabolizması donör alınacak bölgenin saç yoğunluğu gibi etkenler kimi zaman saç ekimi için yeterli olmayabilir. Saç ekimi yaptırmak isteyen hastanın yaşı oldukça genç ise saç ekimi için donör alınacak bölgenin saç büyüme hızının fazla ve etkin olması gerekir. Çünkü ileride bu bölgede saç azalması gibi bir durum olursa ne yazık ki saç ekimi operasyonun bir işlevi kaba tabiri ile anlamı kalmaz. Aynı zamanda saç tipinin saç ekimine herhangi bir engeli söz konusu değildir. Yalnızca sonucun ne kadar hızlı olacağı konusunda elbette mevcut saçın fiziksel durumu etkin rol oynayacaktır. Tüm bu etkenlerin dışında bire bir saç ekimi ameliyatı için engel oluşturan pek bir durum yoktur. Özellikle yaşlı hastalarda hücre yenilenmesinin az olması durumundan dolayı saç ekimi ameliyatı her zaman istenilen etkileri ne yazık ki göstermiyor. Çünkü donör alınacak bölgede aranan yeteri kadar yoğun saç durumu söz konusu olmuyor.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç dökülmesi
  • Saç Beyazlaması Nedir?
  • Saç Ayrımının Yönü Neden Önemlidir?

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »