SAÇ EKİMİ KAÇ YAŞINDA YAPILIR ? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ KAÇ YAŞINDA YAPILIR ?

Saç dökülmesi sorunu yaş farketmeksizin hemen hemen herkesin başına gelen en büyük saç problemidir diyebiliriz. Bu sorun ilerlediğinde ne yazık ki saçlarda kalıcı kellik sorunu olarak sizleri fiziksel ve ruhsal anlamada mutsuz edebilir. Bu soruna yeterli çözüm bulunmadığında daha kesin ve olumlu bir işlem olan saç ekimi işlemi sayesinde kişiler kaybettikleri saçlarına yeniden kavuşabiliyorlar. Saç ekimi konusunda ne yazık ki kimsenin detaylı bir bilgisi yok. Özellikle saç dökülmesi sorununu ileri derecede yaşayan herkes kendine aynı soruyor. Yaşım saç ekimi işlemi için uygun mu ya da saç ekimi işlemi kaç yaşına kadar yapılır ? Bizlerde siz değerli okuyucularımızın bu sorularına cevap vermek adına bu yazımızı hazırladık. Şimdi beraber saç ekimi kaç yaşında yapılır öğrenelim.

Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılır ?

Son zamanlarda oldukça popüler bir işlem olan saç ektirme işlemi oldukça başarılı bir operasyon olup saç dökülmesi sorununu ileri derecede yaşayan her hastanın memnun kaldığı sonuçları veren bir operasyondur. Bu operasyonun ana olayı ise saç dökülmesi yaşanan bölgeye kök hücre ile saç ekip saçların yenide çıkması amaçlanır. Bu operasyonun sağlığa bir zararı bulunmamaktadır. Ancak elbette operasyon öncesi, saç ekimi işleminin yapılacağı merkezde gerekli testler ve araştırmalar ile hastanın uygunluğu belirlenir. Saç ekimi için belirlenene belli bir yaş sınırı yoktur. Ancak ne yazık ki yaşlı hastalara bu işlem pek de uygun görülmez. Çünkü saç ekimi işleminde temel konu donör alabilmektir.

Bu yüzden saçların alınacağı bölgede ileride saçsızlık sıkıntısı yaşanmaması adına yaşı ilerlemiş olan hastalara bu operasyon gelende uygun görülmüyor. Yaşlandıkça insanın hücrelerinin yenilenmesi daha geç ve yeterli olmuyor. Eğer bu durumda bir hastaya saç ekimi operasyonu yapılırsa saçının ekim yapılan tarafı başarılı olurken donör alınan bölge de ise saçsızlık sıkıntısı meydana gelir. Saç ekimi orta yaşlı hastalarda ve genç hastalarda daha başarılı sonuçlar ortaya koyan bir işlemdir. Bunun dışında saç ekimi operasyonu için belirlenmiş olan bir yaş sınırı yoktur. Bu işleme karar vermeden önce bizler, gerekli bilgiyi edinip saç ve yaş durumunuza göre hareket etmenizi tavsiye ederiz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • E VİTAMİNİNİN SAÇA FAYDALARI
  • Saç Nasıl Yumuşar?

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »