SAÇ EKİMİ NEDİR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç dökülmesi, günümüzde kadınların ve erkeklerin ortak problemlerinden biridir. Genetik faktörler, dengesiz beslenme, yaşlanma gibi birçok sebepten dolayı saç dökülmektedir. Saç dökülmesi problemiyle karşılaşan kişiler saç ekimi ile istedikleri görünüme sahip olabilirler. Bu yazımızda saç ekimi nedir bunu açıklayacağız.

Saç Ekimi Nedir ?

Saç ekimi, saçların yoğun ve güçlü olduğu bölgelerden alınarak saç dökümüne maruz kalmış bölgeye yapılan nakil işlemidir. Saçların yoğun olduğu bölgeler genellikle başın yan ve arka kısımlarıdır. Bu bölgelere donor dominant adı verilmektedir. Bu bölgeler genetik olarak dökülmemeye kodlanmış olduğu için saç ekimi yapıldıktan sonra genetik özelliğini kaybetmezler. Bu nedenle donor dominansı saç ekimi işleminde bilimsel bir temel oluşturmaktadır.

Modern saç ekiminde FUT ve FUE olmak üzere iki yöntem vardır. FUE yöntemi daha çok uygulanan bir yöntemdir. FUE tekniğinde, FUT tekniğinde olduğu gibi uzun kesi yapılmaz ve saç bandı çıkarılmaz.

Saç ekimi doğru ve güvenilir bir şekilde yapıldığı taktirde beklenen sonuçları vermektedir. Bu yüzden saç ekimi işlemi yapılmadan önce iyi araştırılması gerekmektedir.

Yazar: Sukufe Kalay

Bu Yazara Ait Toplam 18 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saçlarımız neden dökülür
  • Erken Yaşta Saç Beyazlamasına Çözümler
  • saç

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »