SAÇ EKİMİ PRP YÖNTEMİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ PRP YÖNTEMİ

Saç dökülmesi sorunun artık çoğu erkek ve kadının kabusu olduğunu biliyoruz. Bu sorunun giderek artması sonucu kişiler kalıcı bir çözüm bulma yoluna girmek istiyor. Bu çözümlerden en etkilisi olarak bilinen saç ekimi işlemi ise hem verdiği sonuçlar hem de operasyonun sağlık açısından herhangi bir yan etkisi ya da zararı olmaması gibi yönlerinden dolayı en çok tercih edilen yol olarak karşımıza çıkıyor. Saç ekimi konusunda birçok uzman ve farklı birkaç yöntemden bahsetmek mümkün. Bu konuda saç ekimi PRP  yöntemi ile nasıl saç ekimi işlemi yapılıyor. Bu işlem için gerekenler ve tam manası ile bu işlemin ne olduğuna dair bütün soruları yanıtlayacağımız yazımızın tamamını ilgi ile okumanızı tavsiye ederiz.

Saç Ekiminde PRP Yöntemi Nedir?

Saç ekimi konusunda en çok konuşulan ve adını sık sık duyduğumuz halde hakkında ne yazık ki çok bir bilgimizin olmadığı PRP yöntemini açıklayacağımız yazımızın bu kısmında ilk olarak bu işlemin ne olduğunu siz değerli okuyucularımız için paylaşalım. PRP yöntemi ile amaçlanan tedavi saç köklerinin canlandırılmasına ve saç dökülmesi sorununun ortadan kaldırılmasına yönelik bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi için hastadan belirli bir miktar kan alınır ve laboratuvar ortamında bu kan kırmızı kana ayrıştırılır. Bu adımın ardından elde edilen bu kırmızı kandaki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve PGF’lerin özel bir işlemden geçirilmesiyle PRP tedavisi için gerekli olan plazma artık hazırlanmış olur. Oluşturulan plazma napaj yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile PRP yöntemi ile saç ekimi operasyonu tamamlanmış olur.

Operasyon sonucu hastada herhangi bir acı ya da ağrı gibi belirtilerin gözlenmediği bu yöntem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Hasta işlemi sonucu elbette verilmiş olan kurallar çerçevesinde normal hayatına dönebilir. PRP yöntemi ile saç ekimi söz konusu olduğunda yapılan saç ekimi işlemi üç ay boyunca ayda bir kez yapılmak kaydı ile devam etmesi gereken bir süreçtedir.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • En Faydalı Saç Yağları
  • saç dökülmesi giriş
  • saç bakımı

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »