SAÇ EKİMİ VAR OLAN SAÇLARA ZARAR VERİR Mİ ? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ EKİMİ VAR OLAN SAÇLARA ZARAR VERİR Mİ ?

Saç dökülmesi sorununun artık son raddeye gelmesi durumunda çoğu kişi saç ekimi tedavisini araştırmaya başlıyor. Kalıcı çözüm isteyen her hastanın kuşkusuz tercih ettiği yöntem olan saç ekimi işlemi hakkında ne yazık ki kimse yeterli bilgi ve bilince sahip değil. Bizlerde bu yazımızda sizler için en sık sorulan sorulan saç ekimi var olan saçlara zarar verir mi sorusunu yanıtlayacağız.

Saç Ekimi Var Olan Saçlara Zarar Verir Mi ?

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen ve bu işlemi gerçekleştirmek için bir kliniğe giderek sürece baslayan çoğu kadın ve erkek aklında bu soru ve korku ile yaşar. Neticede kimse daha fazla saç isterken var olan saçlarını da kaybetmek istemez. Saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kadın ve erkek ne yazık ki bu korkuları yüzünden saç ekimi operasyonu yaptırmayıp hayallerindeki saçlara kavuşamamaktadır. Gerek bu korkuyu bir adım yenmek gerek sizlere bilgi vermek amacı ile bizlerde yazımızın bu kısmında saç ekimi operasyonu süresinde nasıl bir süreç izlenir ve bu süreçte siz değerli okuyucularımız var olan saçları zarar görür mü detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz.

İlk olarak saç ekimi operasyonunda donör dediğimiz ekilecek olan saçlarının alınacağı kısım bu ekim işlemini yapacak olan kişi tarafından zaten detaylı bir şekilde incelenir. Bu bölgede dikkat edilen unsur ise daha sonra yani ilerleyen yıllar zamanlar içerisinde bu bölgede saç uzama ve yoğunluğu gibi değerlerdir. Çünkü saçınızın o kısmından donör yani ekim yapılacak bölgeye eklenecek olan saçlar alındıktan sonra bölgede saçsızlık sorunu olmaması açısında yoğun sıklıkta ve uzama açısından daha sağlıklı bir saç bölgesi tercih edilir. İleri yaşlarda sıkıntı olarak nitelendirilen bu durum genç ve orta yaşlı hastalarda sıkıntısız atlatılabilmektedir. Ne yazık ki yaş olarak büyük olan hastalarda donör alınan bölgenin saç yoğunluğu ve sağlığı daha zayıf olduğundan bu işlem için saçlarına zarar verir diyebiliriz. Son olarak saç ekimi yapacak olan uzman tarafından yapılan detaylı gözlem sonucu kusursuz bir saç ekimi operasyonunda saçlara bir zarar verilmez. Aksine kullanılan ilaç ve serumlar ile ekim işlemi sonucunda hastanın var olan kendi saçları da korunmuş ve daha sağlıklı bir hale gelmiş olur.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Onarıcı Maske
  • Ten Renginize Göre Saç Renginizi Belirleyin
  • Saç Renginizin Psikolojiniz Üzerindeki Etkileri
  • Son Çarenin Saç Kestirmek Olmadığının Kanıtı Bakımlar

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »