SAÇ GRİBİ NEDİR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ GRİBİ NEDİR?

Saç Gribi Nedir?

Saç derinizde yani saç diplerinizde ağrı duyuyorsanız ya da saçınızı kuruturken batma hissi duyuyorsanız saç gribi olmuş olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Yazımızın devamında sizler için saç gribinde nasıl kurtulabileceğinizi ve saç gribi olmamak için nasıl önlemler olabileceğinizi anlattık.

Saç Gribi Nedir ve Neden Oluşur?

Saç gribi ya da halk diliyle saç nezlesi olarak bilinen bu rahatsızlık birçok insanın başına gelen bir durumdur. Bu durum saçların çok dökülmeye başlaması durumundan sonra ortaya çıkar. Bir süre sonra saçlar yok olmaya başlar. Saç gribine yakalanmanın sebeplerini sıralamak gerekirse, yoğun fön, saç kurutma, düzleştirme, saçı çok sıkı toplama gibi örnekler verebiliriz. Saçları biraz rahat bırakmak gerekir. Bunun dışında düzensiz ve yanlış yapılan diyetlerde saç dökülmesine, saç diplerinde ağrı oluşmasına ve saç gribine yol açmaktadır.

Saç Gribi Nasıl Tedavi Edilir?

Saçın gevşek toplanması önerilebilir. Yani saçları biraz rahat bırakmak gerekir. Eğer yukarıda belirttiğimiz sorunlar 1 haftayı aşan bir süredir devam ediyorsa bir uzman doktora gitmenizi öneririz. Saç gribi sorununu ortadan kaldırmak istiyorsanız ayrıca düzenli ve dengeli beslenmeniz gerekir ve saçlarını gevşek bir şekilde toplamanız gerekir. Stresten de uzak durmanız büyük ölçüde bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »