SAÇ İÇİN HAVUÇ MASKESİ KULLANIMI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ İÇİN HAVUÇ MASKESİ KULLANIMI

Bugünkü yazımızda size saç için havuç maskesi kullanımı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Havuç özellikle saç uzatma konusunda oldukça etkilidir. Szie sağlıklı saç uzatan havuç maskesi tarifini vereceğiz.

Saç Uzatan Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

  • Bir adet yumurta
  • Beş çay bardağı su
  • İki adet havuç
  • bir tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı

Yukarıda miktarları yazılı olan malzemeler eğer saçlarınız omuzlarınıza kadar gelmiyorsa fazla gelecektir. Kısa saçlar için malzemelerin miktarlarının yarısını kullanınız.

Havuç Maskesinin Yapılışı: Beş çay bardağı suyu bir tencereye koyun ve suyu kaynatın. İki adet havucu kabukları ile birlikte rendeleyin ve kaynayan suyun içine atın. Suyun içerisinde rendelemiş olduğunuz havuçları 10-15 dakika kadar kaynatın ve demlenmesi için bir süre kenarda bekletin. Havuç ılımaya başlayıp demlendiği zaman havuçları suyun içinden süzün. Havuçları süzdükten sonra havuç suyunun içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı ve bir adet çırpılmış yumurtayı ilave edin. Artık havuç maskesi kullanıma hazır duruma geldi.

Havuç Maskesinin Saça Uygulanışı: Hazırlamış olduğunuz havuç maskesini sprey şeklinde bir kutuya koyup kullanabilirsiniz. Maskeyi saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza parmak uçlarınız yardımıyla masaj yaparak yedirin. Maskeyi saçlarınıza iyice sürdükten sonra saçlarınızı başınızın üstünde toplayıp bir havlu ya da streç film yardımıyla sarın.

Eğer maskeyi ilk defa kullanıyorsanız saçınızda maskeyi 1 saat bekletin. Eğer maskeden memnun kalırsanız daha sonraki uygulamalarınızda bekleme sürenizi 3 saate kadar çıkarabilirsiniz. Havuç maskesini saçlarınıza üç günde bir defa uygulamanız tavsiye edilir. Havuç maskesini iki ay boyunca kullandıktan sonra 15 gün ya da bir ay ara verebilirsiniz.

Havuç içerisinde A, B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminleri barındırır. Ayrıca folik asit, protein(keratin), magnezyum, yağ, potasyum, fosfor, demir ve kalsiyum bulunur. Saçlar için oldukça faydalıdır.

Unutmamak gerekir ki hızlı uzayan saçlar eğer cansız ve güçsüz ise dökülme olasılıkları oldukça yüksektir. Havuç maskesi de saçların hızlı uzamasını sağlayacağından eğer maskeden olumsuz yanıt alıyorsanız maskeyi kullanmayı bırakın.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Onarıcı Maske
  • Saç Ayrımının Yönü Neden Önemlidir?
  • saç bakımı
  • Kış İçin Saç Bakım Önerileri
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »