SAÇ İÇİN MASKELER | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ İÇİN MASKELER

saç maskeleri

Saçlarınız bakımsız, mat görünümlü, kırık ve sönükse, saç bakımı yapmanız gerekir. Çok çeşitli saç bakım maskeleri bulunmaktadır. Saç için maskeler saça canlılık, parlaklık, dolgunluk verir. Saçınız kötü durumdaysa ve bakıma ihtiyacı varsa saç için maskeler uygulamanız gerekir.

Saç İçin Maskeler Nelerdir?

Saçların normal uzamasını sağlamak için saç bakım maskelerine ihtiyaç duyulur. Şimdi sizlere saç için maskeler önereceğiz. Bu maskeleri nasıl uygulamanız gerektiğini ve bu maskeler için gereken malzemeleri söyleyeceğiz.

Bal Özlü Saç Maskesi

Bu maske saçınıza parlaklık ve canlılık kazandırırken doğal yoldan saç bakımı yapmış olursunuz.

Malzemeler: Yumurta, bal ve zeytinyağı. Bir kabın içine 1 tane yumurta sarısını, 1 çorba kaşığı balı ve yarım çay bardağı zeytinyağını boşaltın ve karıştırın. Bu karışımı saçınıza dipten uca her tutama sürebilecek şekilde sürün. Bu bal özlü saç maskesini saçınıza sürdükten sonra 1 saat kadar saçınızda bekletin. Bu uygulamayı haftada bir kez yapabilirsiniz.

B Vitamini Kapsüllü Saç Maskesi

B vitamini kapsülü saçın uzamasını ve hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlar. Isırgan otu ise saça canlılık kazandırır. Bu maske saç diplerinizde kaşınmaya neden olacaktır. Bu gayet doğaldır.

Malzemeler: B vitamini kapsülü ve ısırgan otu. Aldığınız kuru ısırgan otunu sıcak suya koyup bekletiniz. Bir süre beklettikten sonra süzünüz. Süzdüğünüz suyun içerisine B vitamini kapsülünü atınız. Bu karışımı saçınıza parmaklarınızla masaj yaparak sürünüz. Yaklaşık 2 saat saçınızda bu maskeyi bekletiniz. Bu maskeyi her hafta uygulayabilirsiniz.

Saç Besleyici Maske

Saça yumuşaklık ve canlılık sağlar.

Malzemeler: Mayonez ve sirke. Bir çay bardağı mayonezi ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini bir kaba boşaltıp karıştırın. Bu maskeyi saçınızın her tutamına gelecek şekilde saçınıza yedirerek sürünüz. Sürdükten 45 dk sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Ayrıca bu maskeyi her hafta uygulamanız mümkündür.

A Vitaminli Saç Maskesi

Bu maske saçınıza yumuşaklık, parlaklık sağlar.

Malzemeler: A Vitamini ve badem yağı. Aktardan aldığınız badem yağının yarım şisesini ve bir ampül kadar A vitamini bir kaba boşaltıp homojenize bir şekilde karıştırınız. Bu karışımı saça sürünüz. Kalın uçlu bir tarak yardımıyla yağların saçınıza eşit dağılması için tarayınız. Sıcak suda ıslatmış olduğunuz havluyu saçınıza sarınız. Saçınıza saracağınız havlu çok sıcak olmamalıdır ve havluyu sarmadan önce sıkmanız gerekir. Bu şekilde 1 saat bekleyiniz ve daha sonrasında saçınızı yıkayabilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç biti
  • KAKAO YAĞININ SAÇA 7 FAYDASI
  • UZAMAYAN SAÇLARA TAVSİYELER
  • saç parlaklığı
  • saç

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »