SAÇ İÇİN PRP TEDAVİSİ VE YÖNTEMİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ İÇİN PRP TEDAVİSİ VE YÖNTEMİ

Saç dökülmesi sorununun son zamanlarda çoğu erkek ve kadının korkulu rüyası olması nedeniyle kozmetik sektöründe birçok yeni ürün gündeme geldi. Bu ürünlerin kullanımının kimi zaman yeterli saç çıkmasına yardımcı olsa da kimi zaman ne yazık ki sadece boşa dökülmüş para olarak da yanımıza kalabiliyor. Şimdi sizlere bu yazımızda son zamanların en çok ses getiren ve kullanan çoğu insanın memnun kaldığı bir yöntem olan saç için PRP tedavisi ve yöntemi nedir nasıl yapılır ve en önemlisi karşılığında nasıl sonuçlar alırsınız detaylı bir şekilde anlatacağız.

Saç İçin PRP Tedavisi Ve Yöntemi Nedir?

Yazımızın bu başlığı altında sizlere PRP yöntemi hakkında detaylı bilgiler vermeden önce ilk olarak bu yöntemin ne olduğu hakkında sizlere bilgi verelim. PRP yani (Platelet Rich Plazma) saç dökülmesini azaltan ve güçsüz düşmüş yorgun saç köklerini beslemede kullanılan bir yöntemdir. Yalnızca saç değilde cilt iyileştirmeleri ve kırışıklık tedavisinde çoğu doktorun ilk tercihi olan bu tedavi ile saç kökleri inanılmaz bir şekilde güçlendirilip yeniden saç çıkarma ve saç dökülmesinin önleyici bir tedavi sürecine dahil oluyor. Bu tedavi nasıl bu kadar etkili olabiliyor diye düşünüyor olabilirsiniz bu sorunuza vereceğimiz en önemli cevap ise kök hücre ! PRP tedavinin asıl amaçladığı kök hücre tedavisi uygulayarak saçlarınızı eski haline döndürmek peki nasıl kök hücre tedavisi uygulanıyor şimdi bu kısım hakkında bilgiler vereceğiz. Kök hücre hedefine dayanan PRP tedavi yönteminde ilk gerçekleştirilen işlem adımı hastadan alınan kanın santrifüje alınması ve geçirilmesidir. Bu işlem ile cilde ve saç derisine  uygulanan plazmalar, kök hücrelerinin göçünü ve çoğalmasını tetikleyen büyüme faktörünü salgılarlar.

PRP Tedavi Yönteminin Özellikleri Nelerdir ?

Kişinin kendi kanı ve plazması ile hazırlanan tıbbi bir yöntem olan PRP tedavisi hakkında hala aklınızda soru işaretler varsa bu başlık altında size bu özelliklerin bir kaçından bahsedeceğiz. Bu maddelerin ardından sizler de saç dökülmesi ve cansızlığı sorununuz için bu yöntemi tercih etmeye bir adım daha yaklaşacaksınız. Bu tedavinin hastaya uygulanma aşaması oldukça güvenlidir ve hastaya her hangi bir zararı yani yan etkisi kesinlikle mevcut değildir.

  1. Tedavi olduktan sonra alacağınız sonuçlar kısa süreli olmamakla beraber uzun vadelidir.
  2. Bu teknoloji ile saç kökleri yenilenir ve canlanır.
  3. Yeni kolajen oluşumunun yanı sıra bu tedavi ile derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
  4. Bu tedavinin en önemli özelliği de deriyi doldurmak amacı olmaması. Yani amacı göz boyayıcı bir tedavi değil yıpranmış kısımların bire bir kök hücre tedavisi ile iyileştirilmesi amacıdır.
  5. Bu tedavi hastada gerçekleştirildikten sonra ilk adımın ardından sonra parlaklık ve sağlıklı bir saç görüntüsüne nazaran daha gerileme bir dönemi yaşayabilirsiniz. Bu sorun için ise birkaç uygulama sonrasında saçlarınız tedavinin tüm özelliklerini bünyesinde barındıracaktır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç dökülmesi
  • erken yaşta saç dökülmesi giriş
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »