SAÇ NASIL CANLANIR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ NASIL CANLANIR?

Saç Nasıl Canlanır?

Bakımsız ve sönük saçlar birçoğumuzun sorunudur. İnsanlar bu sorundan kökten kurtulmak isterler. Bunun nedenleri yapısal ya da genetik olmakla birlikte, çevre etkisiyle de olabilir. Özellikle genler önemli bir faktördür. Genler saç yapısını oldukça etkiler. Gelelim saç nasıl canlanır konusuna.

Saç Nasıl Canlanır ve Ne Yapmak Gerekir?

Bakımsız saçlar birçok insanın sorunudur. Peki bakımsız saç nasıl canlanır. Çok kullanılan yöntemlerden birisi saç bakımı için kullanılan maskelerdir. Saç bakım maskeleri ile cansız, sönük ve bakımsız saçlar canlılığa ve parlaklığa kavuşur. Bu bakımı evinizde rahatça yapıp saçınıza uygulamanız mümkündür.

Sönük saçlar için doğal maske yöntemlerinden birisi zeytinyağıdır. Zeytinyağını ılık bir şekilde kullanmak daha faydalı olur. Bunun için zeytinyağını bir cezveye koyarak hafif ısıtmanız yeterli olacaktır. Ilık hale gelen zeytinyağını saçınıza dipten uca dğru ve diplere masaj yaparak iyice yedirmelisiniz. Mümkünse ince uçlu bir tarak yardımıyla dipten uca doğru tarayabilirsiniz. Zeytinyağını saçınıza uyguladıktan sonra 2 saate yakın bir süre saçınızda bekletmelisiniz. Daha sonra saçınızı şampuanlayarak yıkayınız. Bu yöntemle saçınız daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşacaktır. Saç telleri ısıdan çok çabuk etkilenir ve yıpranır. Bu nedenle mümkün olduğunca saçınızı fön makinesiyle ya da  kurutma makinesiyle kurutmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca saçlarınız için içerisinde “E-Vitamini” barındıran ürünler kullanırsanız sizin yararınıza olacaktır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç zayıflaması
  • saç dökülmesi
  • saç dökülmesi
  • doğal yağlar giriş
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »