SAÇ NASIL HACİMLENDİRİLİR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ NASIL HACİMLENDİRİLİR ?

Özellikle ince saçlı bayanların isteği olan hacimli saçlara kavuşmak ne yazık ki reklamlarda gördüğümüz gibi kolay ve hızlı bir şekilde olmuyor. Birçok nedenden dolayı saçlar sönük ve sağlıksız bir yapıya sahip oluyor. Bizlerde bu yazımızda saç nasıl hacimlendirilir detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Saç Nasıl Hacimlendirilir ?

Hacimli ve gür saçlara sahip olmak için saçlarınızın şu an bulunduğu yapı çok önemli. Genellikle ince saçlı bayanların istediği saç olan hacimli saçlar için ilk olarak saç köklerinin gür ve sağlam yapıda olması gerekiyor. Yetersiz beslenme ve saçlara gereken ilginin gösterilmemesi gibi durumlarda saç kökleri iyice inceliyor ve var olan hacmini dahi koruyamıyor. Saç hacmi söz konusu olduğunda süreci ikiye ayırmak mantıklı olur. İlk süreç kısa zaman içerisinde hacim kazanmak isteyen bayanlar için geçerli. Bu hacmi yapay şekilde kendiniz de elde edebilirsiniz. Yazımızın devam eden kısımlarında bu süreci de detaylı bir şekilde sizler için açıkladık. Diğer ve bizim sizler için tavsiye ettiğimiz süreç ise geniş bir hacim süreci. Bu süreçte saçlarınızın hacimlenmesinin ve gürleşmesinin doğal sürecinde olması önemlidir. Vitamin ve bakım takviyeleri ile bu süreçteki asıl amaç sizlerin saç kök ve yapısını destekleyip daha sağlıklı ve hacimli olmasını sağlamaktır. Şimdi size iki süreç içinde neler yapılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatalım.

Saç Şekillendirirken Hacim Verme İşlemi

Anlık hacimli saçlara kavuşmak isteyen fakat bu konuda yeterli bilgisi olmayan, ince telli saçlara sahip olan bayanlar için bu başlık altında vermiş olduğumuz taktikler ile saçlarınıza kolayca hacim kazandırabilirsiniz. Bu konuda sizlere tavsiyemiz hacim işlemi için kullandığınız saç ürünlerinin miktarı ne olursa olsun yatmadan önce saçlarınızı bu içerikten arındırmanız olacaktır. Şimdi bakalım saçlara şekillendirme aşamasında nasıl hacim verilir.

  • İlk olarak saçlarınızda belirgin bir hacim istiyorsanız duştan sonra ıslak saçınızı fön işlemi ile başınızı sağa ve sola doğru değiştirerek fön tutun. Arada ellerin ile saçınızı diplerinden föne doğru yakınlaştırmayı da unutmayın.
  • Eğer hacim vermesi için saç spreyi kullanıyorsanız bu spreyi saçlarınızın altlarından sıkarsanız saçlarınız oldukça hacimli olabilir.
  • Yatmadan önce saçlarınızı ters tarafına ayırarak yatmak uyandığınızda hacimli bir saç sağlar.
  • Hafif bakım kremi ve şampuan kullanmalısınız aksi takdirde ağırlaşan saçlar aşağıya doğru çeker ve saçınızı hacimsiz gösterir.

Bakım Ve Maskeler İle Saça Hacim Verme İşlemi

Yazımızın bu kısmında saçlarınız için hacim veren bakım maskelerinden bahsettik. Bu verdiğimiz maskeleri en azından haftada bir gün uygulayarak saçlarınızı güçlendirip hacim verebilirsiniz. Bu süreçte saçlarınızı zayıf düşürecek boya, kimyasal içerikli ürünler ve saçınıza ısı vererek onları kurutan işlemlerden lütfen kaçının. !

Ballı Muz Maskesi

Bu maske için gerekenler 1 yemek kaşığı bal ve 1 adet iyice ezilmiş muz. Maskenin püf noktası ise muzun iyice erimesi ve krem halini almasıdır. Şimdi maskenin nasıl olduğundan bahsedelim. Banyodan sonra bu karışımı nemli saçınıza iyice yedirin daha sonra bir havlu ile sararak bu maskeyi saçınızda 25-30 dk kadar bekletin. Daha sonra saçlarınızı durulayın.

Yumurta Maskesi

Protein yapısı sebebi ile saçlarınızı onarım ve diplerinin kuvvetlenmesi için yumurta en büyük yardımcınız. Vereceğimiz maske ile saç dipleriniz kısa zamanda hacimli bir görünümü sizlere sunacaktır. 2 adet yumurtanın sarısı ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını iyice bulamaç haline getirin. Daha sonra bu karışımı özellikle diplere olacak şekilde saçlarınıza yedirin. En son saç diplerine masaj yapın. Havlu ile sardığınız saçlarınızı 30-40 dakika bekletin. Son olarak saçlarınızı soğuk su ile durulayın.

Hindistan Cevizi Maskesi

Hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza hacim kazandırmak çok kolay. 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 2 ölçü zeytin yağını karıştırın. Diplerine ve uçlarına yoğun bir şekilde kapladığınız saçınızı bu maske ile yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • Zayıf ve hacimsiz saçlar için
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen 8 Durum
  • ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »