SAÇ NASIL YUMUŞAR? | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ NASIL YUMUŞAR?

Saç Nasıl Yumuşar?

Saç nasıl yumuşar? sorusu herkes tarafından merak edilir. Bu yazımızda saç nasıl yumuşar sorusuna yanıt verdik. Saçın sert olmasının 2 nedeni vardır. Bu nedenlerden biri saçlarınızın doğal yapısı kuru ve sert olabilir. Bir diğer neden ise saçınızı fazla şampuanla yıkamak, güneş etkisi ve denizin etkisi nedenidir. Bu nedenleri göz önüne aldığımızda saçları yumuşatmak için birçok yöntem vardır. Saçları yumuşatmak için birçok bakım ürünü, özel serumlar, bakım yağları, nemlendiriciler bulabilirsiniz. Bunların hepsi yaygın şekilde kullanılır.

Saç Nasıl Yumuşar ve Saçı Yumuşatmak İçin Neler Yapılır?

Saçınızı yumuşatmak için öncelikle kullandığınız şampuanın saçınıza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Saçınızı iyice kurutabilecek şampuanları tercih etmemelisiniz. Ayrıca ek olarak saçınıza nemlendiriciler kullanarak daha da yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Duş alırken daha çok saç derinize masajlar uygulayarak saç derinizi temizlemeye özen gösterin. Saçlarınızı her gün şampuanlamanız durumunda saç derinizin yapısı bozulacak ve kurumaya neden olacaktır. Bu nedenle saçınızı her gün şampuanlamaktan kaçının. Ya da şampuanınızı kullanmadan önce yarısını su ile karıştırın. Saç kremi alırken ise kremin nemlendirici özelliği olup olmadığına dikkat edin. Kremi duştayken, saçınız ıslakken saçınıza dipten uca doğru uygulayın ve ucu geniş olan bir tarak ile tarayın.

Doğal bakım yapmak isterseniz de zeytinyağını ya da badem yağını tercih edebilirsiniz. Doğal bakım yaparken zeytinyağını parmak uçlarınıza alın ve dipten uca doğru saçınıza uygulayın. Saç diplerinize zeytinyağı ile masaj yapın. Zeytinyağını saçınıza iyice yedirdikten sonra en az yarım saat süreyle saçınızda bekletin. Daha sonra şampuan ile saçınızı yıkayın.

Saçlarımızın kurumasının bir diğer nedeni ise saç kurutma makineleri, düzleştiricilerdir. Bu ürünleri mümkün olduğunca az kullanmaya özen gösterin. Çünkü saçların büyük ölçüde kurumasına neden olurlar.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Saç Detoksu
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »