SAÇ ONARICI MASKE | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ ONARICI MASKE

Saç Onarıcı Maske

Saç Onarıcı Maske Nedir?

Yıpranmış saçlarınızla saç onarıcı maske kullanarak baş etmek artık mümkün. Bilindiği üzere saçlar yapılan birçok işleme karşı dayanıksızdır. Yıpranan saç telleri için birçok saç onarıcı maske geliştirilmiştir. Bu saç onarıcı maskeler oldukça etkilidir. Uygulanan saç onarıcı maskeler sayesinde saçlar dipten uca onarılır.

Saç Onarıcı Bal Maskesi

Malzemeler : 4 yemek kaşığı bal, 3 yemek kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Yukarıda verilen malzemeler karıştırılır ve saça sürülür. Saça sürülürken dipten uca sürmeye özen gösterilir. Saç onarıcı bal maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra en az 30 dakika saçınızda bekletiniz. Uyguladığınız bu saç onarıcı maske saçlarınızın sağlığını geri kazanmasını sağlar. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Saç Onarıcı Yumurta Maskesi

Malzemeler: 2 adet yumurta ve 6 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Bir kabın içerisine kırdığınız yumurtanın üzerine zeytinyağını ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saçınızın her tutamına sürünüz. Saçınıza uyguladıktan sonra 30 dakika saçınızda bekletiniz. Bu uygulama saçınıza kuvvet ve parlaklık sağlar. 30 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Muzlu Saç Onarıcı Maske

Malzemeler: 1 adet muz ve 3 çorba kaşığı badem yağı.

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Bir kap içerisinde muz ezilir. Üzerine badem yağı eklenir ve iyice karıştırılır. Saça uygulanır ve saçta 1 saat bekletilir. Saçınızı çok sıcak suyla yıkamamanız önerilir. Ayda en az 2 ay uygulama yapabilirsiniz.

E Vitaminli Onarıcı Saç Maskesi

Malzemeler: 3 tane E vitamini kapsülü, 2 yemek kaşığı bal, 2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Kullanılışı: E vitamini kapsülleri bir kap içinde kırılır üzerine diğer malzemeler eklenerek karıştırılır. Bu karışım saça kuvvet, parlaklık sağlayarak saçı onarır. Bu onarıcı maskesi haftada bir kez uygulanabilir.

Bitkisel Yağ Karışımlarından Oluşan Onarıcı Saç Maskesi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı  fındık yağı, 2- 3 damla lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı  bal.

Hazırlanışı ve Kullanılışı: Belirtilen tüm malzemeler bir kap içerisinde karıştırıldıktan sonra saçın her tutamını kapsayacak şekilde saça sürülür. Bu uygulama saç nemliyken uygulanmalıdır. Çünkü nemli saçta daha iyi sonuç vermektedir. Saçı onarır ve parlaklık sağlar. Bu uygulamayı yaptıktan 30 dakika sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • Erken Yaşta Saç Beyazlamasına Çözümler
  • Uzmanlardan saç bakımı tavsiyeleri giriş
  • saç dökülmesi

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »