SAÇ SPREYİNİN ZARARLARI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ SPREYİNİN ZARARLARI

Saç spreyleri özellikle saç şekillendirmek için sıkça kullanılmaktadır. Güçlü yapıları sayesinde saçlar gün boyunca istenilen şekilde kalır ve şeklini korur. Ancak saç spreyinin zararları da oldukça çoktur. Hatta bu ürünlerin faydasından çok zararı bulunmaktadır. Saç spreyleri, jöleler, saç şekillendiriciler saçların dökülmesinde büyük rol oynar.

Saç dökülmesi bayan ya da erkek fark etmeksizin herkeste görülebilen ve oldukça can sıkıcı bir durumdur. Saç dökülmesi genetik yapıya bağlı olabilmekle birlikte dış etkenlere de bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. Özellikle saç spreyleri saçı yıpratır ve güçsüzleştirir ve böylece saç dökülmeleri yaşanabilir. Saç dökülmesine neden olan bir dış etken olarak saç spreylerini gösterebiliriz. Saç spreyleri, içerisindeki kimyasal maddelerin saç köklerine nüfuz ederek saçların dökülmesini hızlandırır. Ayrıca saçları çok fazla sertleştirdiği için saçlarda kırıkların artmasına neden olur. Uzmanlar saç spreyi, jöle ve diğer saç şekillendirici ürünlerin kullanımını tavsiye etmezler.

Her ne kadar saç spreyi gibi kimyasal ürünlerin kullanımı tavsiye edilmese de kullanmak durumunda kalırsanız saçların dip ve uç kısımlarına çok fazla uygulamayın ve yatmadan önce saçlarınızı mutlaka yıkayın.

Sağlıklı, parlak ve capcanlı saçlara sahip olmak ve saç dökülmesini önlemek için kimyasal maddeler içeren saç köpükleri, saç spreyleri ve jöle gibi ürünler kullanılmamalıdır.

Doğal Yöntemlerle Saça Nasıl Şekil Verilebilir?

Saç spreyi veya jöle ile saça şekil vermek yerine, saçlarınıza doğal yöntemlerle de şekil verebilirsiniz. Saçlarınız dalgalıysa ve dalgalarınızın uzun süre bozulmamasını istiyorsanız,  saçlarınızı yıkamadan bir gün önce, saçlarınıza hint yağı ile iyice masaj yapın. Saçınızı bir bone yardımıyla sarın ve yağı bir gece kafanızda bekletin. Ertesi gün saçınızı şampuan yardımıyla temizleyin. Böylece gün boyu bozulmayan dalgalar ve buklelerle rahatça gezin!

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • SAÇ ŞEKİLLENDİRMEYE YARDIMCI DOĞAL ÇÖZÜMLER
  • saç dökülmesi
  • Saç Onarıcı Maske
  • ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI
  • Saç Nasıl Canlanır?
  • Saç Ekimi Sonrası Sizi Bekleyen Kötü İhtimaller

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »