SAÇ UZATAN FORMÜLLER | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

SAÇ UZATAN FORMÜLLER

Bayanlar için saç oldukça önemlidir. Cansız görünen, kırılmış ve uzamayan saçlar oldukça can sıkıcıdır. Bayanların kendilerine olan özgüvenlerinde saçların rolü büyüktür. Sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olabilmek için birtakım saç uzatan formüller mevcuttur.

Saç Uzatan Formüller Nelerdir?

Havuçla Saç Uzatma Formülü

Malzemeler : 3 bardak su, 1 adet yumurta, 2 adet havuç

Yapılışı : 2 adet havucu rendeleyin. 3 bardak suyu bir tencereye koyup kaynatın. Rendelediğiniz havuçları kaynatmış olduğunuz suyun içine ekleyin. Havuç rendesini ve suyu karıştırdıktan sonra yarım saat kadar bu karışımı kaynatın. Karışım kaynadıktan sonra suyun içerisinden havuçları süzün ve suyu kullanabilmeniz için soğumaya bırakın. Havuçları içinden süzdüğünüz ve soğumuş olan suya 1 adet yumurta ilave edin. Böylece maskeniz hazır olacaktır.

Uygulanışı : Yumurta ve havuç suyundan elde ettiğiniz karışımı saçınıza masaj yaparak iyice yedirin. Maskeyi saçınıza iyice yedirdikten sonra saçlarınızı strech film yardımı ile iyice sarın. Bu şekilde 1 saat bekleyin. 1 saat bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı şampuanınızla iyice yıkayın ve durulayın. 2. hafta kullanımında saçlar uzamaya başlayacaktır.

Turpla Saç Uzatma Formülü

Malzemeler : 4 bardak su, 1 adet yumurta, 1 adet siyah turp

Yapılışı : 1 adet siyah turpu rendeleyin. 4 bardak suyu bir tencereye koyup kaynatın. Kaynayan suya rendelemiş olduğunuz siyah turpu ekleyin. Yarım saat kadar suyu ve turp rendesini tekrar kaynatın. Turp ve su karışımı kaynadıktan sonra turpu suyun içinden süzün ve suyu kullanmak üzere soğumaya bırakın. Soğuyan suyun içerisine 1 adet yumurta ilave edin. Böylece saçınızı uzatmanıza yardımcı olacak olan saç maskeniz hazır olacaktır.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz doğal kürü saçlarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Saçlarınızı strech film yardımı ile iyice sarın. Kafanız sarılı bir şekilde 1 saat bekleyin. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı şampuan yardımıyla iyice yıkayın ve durulayın.

  • Bu formül haftada iki kez uygulanabilir. Saçlarınızın kolay ve çabuk uzamasına yardımcı olur. Ayrıca oldukça ekonomik ve doğaldır.

Badem Yağıyla Saç Uzatma Formülü

Saçlarınızın çok daha çabuk uzaması ve canlı olması için badem yağı da kullanabilirsiniz. Bunun için haftada sadece bir kez tüm saç diplerine ve saç tellerine masaj yaparak badem yağını iyice yedirmek yeterli olacaktır. Badem yağını saçlarınıza iyice yedirdikten sonra yarım saat bekleyin ve ardından saçlarınızı şampuanınızla iyice yıkayın ve durulayın. Badem yağının saç kırıklarına da çok büyük faydası vardır. Saç kırıklarınızı onarmak için saç uçlarınıza badem yağı sürüp yarım saat beklemeniz yeterlidir.

Zeytinyağı-Yumurta İle Saç Uzatma Formülü

Ayrıca yine, saçların çabuk uzaması için zeytinyağı ve yumurta kullanılarak  doğal bir formül hazırlanabilir. 1 çay bardağı zeytinyağının içerisine 1 adet yumurta ekleyin ve çırpın. Bu karışımı özellikle saç diplerinize iyice masaj yaparak yedirin ve yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı şampuan yardımı ile iyice yıkayın ve durulayın. Bu doğal ve ekonomik formül sayesinde saçlarınız çok daha çabuk uzayacak ve saçlarınız ışıltısıyla göz dolduracaktır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç temizliği

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »