ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI

ÜNLÜ İSİMLERİN SAÇ SAĞLIĞINI KORUMA TÜYOLARI

Sanatçı, oyuncu ya da model.. Sürekli kameraların önünde olan yıldız isimlerin saçları devamlı olarak imaj değişikliği ya da çekimler için bir dizi işleme maruz kalıyor. Bunun ne denli yıpratıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Tabi ki bu süreçte her ismin kendine özel bir sırrı var. Biz de sizler için bu güzellik sırlarını araştırdık ve derledik. Siz de kendi saç tipinize uygun bir bakım önerisini seçip uygulayarak göz kamaştıran saçlara sahip olabilirsiniz. İşte ünlü isimlerin saç sağlığını koruma tüyoları.

1. Cindy Crawford

Dünyaca ünlü top modelin her zaman hacimli ve dolgun saçları göz doldurur. Bu güzel saçların sırrı ise Cindy’e göre öncelikle doğru saç rengini bulmak. ‘Çünkü doğru saç rengi estetik operasyonlara gerek kalmadan sizi olduğunuzdan daha genç gösterir.’ diyor ve ekliyor: ‘Doğru rengi bulmak ve daha parlak bir görüntü elde etmek için ben birkaç rengin tonunu gölgeler halinde kullanıyorum. Siz de gölgeli saçları deneyebilirsiniz.’ Bakım önerisi olarak da nemlendiricilerin gücüne inandığını söylüyor. Örneğin; uçakla yolculuğa çıkmadan hemen önce saç bakım kremleri sürüp iniş sonrasında saçlarını duruladığını, böylece harika yumuşak saçlar elde ettiğini ifade ediyor.

Bununla birlikte, hacimli saçlara sahip olabilmek için saç kurutma makinası kullanmadığını ve saçlarını doğal halde kurumaya bıraktığını söyleyen Crawford: ‘Bazen saçım kuruduktan sonra sadece kalın bir maşa yardımıyla şekil veriyorum ya da acele etmem gerekiyorsa atkuyruğu yapıyorum. Eğer o gün saçlarımın daha gösterişli durmasını istiyorsam önce yuvarlak bir fırça ve fön kullanarak kurutuyorum. Ardından büyük bigudilerle sarıyorum. Biraz bekledikten sonra bigudileri çıkarıp çok hafif sprey sıkıyorum. Gerçekten hem doğal hem de havalı gözüküyorlar.’ diyor. Genel olarak saçlarını 3 günden önce yıkamadığını ve böylece saçın doğal yağ dengesini koruduğunu da sözlerine ekliyor. Uyurken bile saçlarını topladığı da saçları ile ilgili bildiğimiz sağlık tüyoları arasında.

2. Gisele Bündchen

Güzelliği dillere destan Brezilyalı modelin parlak saçları hepimizin dikkatini çekmiştir. Gisele’nin en önemli sırrı tarak kullanmaması. Saçlarını yıkadıktan sonra bakım ürünlerini tamamen durulamadığını, böylece saç rengini daha iyi şekilde koruyabildiğini söylüyor. Taramadığı saçlarını kuruttuğunda kendiliğinden hacimli ve doğal bir görüntü yakalayan Gisele, nemliyken yaptığı topuzu ile hem şık hem de sade bir imaj yaratıyor.

3. Scarlett Johansson

Hemen hemen neredeyse her saç rengini deneyen ve başarıyla taşıyan, 21. yüzyılın Marilyn Monroe’su, yaşayan en seksi kadınlardan birinde şimdi sıra. Evet, Scarlett Johansson’dan bahsediyoruz. Genellikle sarı tonlarındaki saç rengini beğeniriz Scarlett’in. Kendisinin de favorisi sarı olduğundan saçının platin rengini koruyabilmek için karite yağı kullandığını söylüyor. Saçlarına şampuan sürdükten sonra durulamadan önce biraz da karite yağı sürdüğünü ve beklediğini söyleyen güzel oyuncu duruladıktan sonra fark edilebilir derecede yumuşaklık elde ettiğini, ayrıca saç rengini uzun süre koruduğunu ifade ediyor. Siz de sarı saçlarınızın rengini korumak için bu yöntemi deneyebilirsiniz.

4. Angelina Jolie

Hollywood’un tartışmasız en güzel kadınlarından biri olan Angelina Jolie oyunculuğun gerektirdiği gibi üstlendiği roller için sıkça saç stili değiştirenlerden. Kahve tonlarında ve sarı saçlarıyla görmeye alışkın olduğumuz Jolie’nin saçları her daim dolgun ve hacimli. Bu hacimli saçların sırrı ise saçlarını çok nadir taraması ve taramadan önce saç köklerine bebek pudrası dökmesiymiş. Böylece daha gür ve temiz gözüken saçlara sahip olmak mümkün. Saçları siyah olduğu dönemde ise iki tutam siyah çayı kaynatıp soğuttuktan sonra saçlarını bu suyla duruluyormuş. Sizde Angelina Jolie gibi hacimli saçlara kavuşmak istiyorsanız, taramadan önce başınızı öne eğip pudra uyguladıktan sonra ellerinizle şöyle bir saçlarınızı karıştırıp daha sonra fırçalayabilirsiniz.

5. Kim Kardashian

Son zamanların belki de en çok konuşulan ismi Kim Kardashian. Yaptığı her şey, attığı her adım olay olan Amerikalı magazin yıldızının saçlarıyla ilgili enteresan bulacağınızı düşündüğümüz bir sırrı var. Şampuanın saça çok fazla zarar verdiğini düşünen Kim Kardashian saçlarını 5 günde bir yıkıyormuş. Evet, belki inanmayacaksınız ama saçını yıkadıktan sonra ilk görünümüyle koruyabilmek için çeşitli hilelere başvuran star, 3. günden sonra genellikle toplu modeller tercih ederek saçını kamufle ediyor.

6. Demi Moore

Adını duyduğumuzda gözümüzün önüne parlak saçlarıyla her yaşında güzel kalabilmeyi başaran bir yıldız geliyor. Güzelliği ile gençlere taş çıkaran ve genellikle kahve tonlarında saçları tercih eden Demi Moore, saç rengini korumak ve parlaklığı arttırmak için saçlarını yıkadıktan sonra mutlaka kısa süre soğuk su uyguluyormuş. Bu işlemi saç foliküllerinin zarar görmemesi için yapıyormuş.

7. Catherine Zeta Jones

Galler doğumlu sinema oyuncusu, Saç Cerrahisi Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre saçlarına müdahale yaptırmak isteyenlerin % 44’ünün hayalindeki saçlara sahip. Bal ve birayı karıştırarak kendi maskesini elde eden Catherine Zeta Jones bu maskeyi 30 dakika saçlarında beklettikten sonra duruluyormuş. Ayrıca bu parlak saçları özel bakımlar yaptırmasına da borçlu. Bu sırrı ise havyar maskesiymiş. Ancak saç bakımı seansı öncesinde saçlarını trüf mantarı özlü bir şampuanla yıkatıyor sonra da Beluga havyarıyla bakım yaptırıyormuş. Havyardaki omega-3 asidinin kuru ve yıpranmış saçları onardığı biliniyor. Peki, havyarın ağır kokusu ile nasıl başa çıkıyor diyeceksiniz. Havyar saça sürülmeden önce bazı özel işlemden geçirilerek sıvı hale getiriliyor. Böylece kokusu da kalmıyor. Havyar bakımını uygulamak size zahmetli ve pahalı gelebilir. Ancak Catherine Zeta Jones gibi Jennifer Lopez’in de uyguladığı ballı bira maskesini ya da sadece bira ile durulama işlemini deneyebilirsiniz.

8. Nicole Kidman

Avustralyalı, Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman her zaman sağlıklı görünen saçlarıyla dikkat çekmiştir. Kızıl ve sarı tonlarının en çok yakıştığı isimlerden olan Kidman, kimyasal ürünlerden çok doğal bitkisel kürleri tercih ediyormuş. Saçlarının kızıl olduğu dönemlerde kızılcık suyu bakımı uygulayarak kızılcıktaki doğal renk pigmentlerinden faydalanıyormuş. Ayrıca doğal görünümlü bukleleri de seven yıldız bunun için saçlarını yıkadıktan sonra deniz suyu spreyi kullanıyormuş.

9. Gwyneth Paltrow

Yine yaşına rağmen her daim güzelliği ile adından söz ettiren başka bir ünlü ismi sunuyoruz sizlere. Gwyneth Paltrow, bloğu ‘Goop’ta güzellik sırlarını bizlerle paylaşıyor. Saçlarını güçsüz ve sönük hissettiğinde hemen yarım fincan zeytinyağını saç diplerine masaj yaparak uyguluyor ve öylece bekletiyormuş. Ertesi gün saçlarını şampuanla yıkadığında saçlarının canlanarak hayata döndüğünü ifade ediyor. Kendisi ayrıca şampuansız saç yıkama akımının da öncülerinden. Saçları 3-4 günde bir yıkamanın, mümkün olduğunca kimyasal maddelerden uzak tutmanın faydalı olacağını söylüyor.

10. Noémie Lenoir

Fransız aktrist ve model kıvırcık saçların aslında ne kadar havalı göründüğünü bize kanıtlıyor. Yumuşak saçlarını kendi yaptığı özel maskeye borçlu olduğunu söylüyor ve sırrını bizlerle paylaşıyor. Zeytinyağı ve yumurta sarısını karıştırarak hazırladığı maskesini gece boyunca saçlarında tutuyor ve ertesi gün yıkıyormuş. Bu pürüzsüz parlak buklelerin sırrını bir kenara yazmak gerekiyor.

11. Alysson Paradis

Yine Fransız asıllı bir başka oyuncunun sağlıklı saç sırrında şimdi sıra. Alysson Paradis genellikle sarı tonlarında kullandığı saçlarının yumuşaklığını şampuan şişesine eklediği az miktardaki vücut sütüne borçluymuş. Siz de saçlarınızın zor taranmasından şikayetçiyseniz bu küçük tüyodan faydalanmayı deneyebilirsiniz.

12. Anja Rubik

Polonyalı model birçok ünlü gibi kimyasal kalıntıların saça en çok zarar veren durum olduğu görüşünde. Bu yüzden saçlarını yıkarken şampuan durulama işlemine en az 4 dakika ayırdığını ifade ediyor. Saç uzunluğuna bağlı olarak bu süre uzayabilir ancak şampuan kalıntılarından arınan saçlar, dipleri nefes aldığından kesinlikle daha hacimli görünüyor.

13. Ines de la Fressange

İlerleyen yaşına rağmen hala çok güzel modellerden biri olan Fransız Ines de la Fressange beyaz elma sirkesinin sunduğu imkanlardan faydalanıyor. 1 şişe suyun içine ¼ oranında elma sirkesi ekleyerek saçını şampuanladıktan sonra bununla duruluyor ve kendi halinde kurumaya bırakıyormuş. Bu temiz ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlayacak güzellik sırrını siz de deneyebilirsiniz.

14. Frédérique Bel

Fransız sinema oyuncuları genellikle saçlarına fazlaca özen gösteriyor olsa gerek ki listemizde de kendilerine sıkça yer veriyoruz. Frédérique Bel hemen sönen hacimsiz saçlar için ginseng suyunun kalıcı bir çözüm olduğunu söylüyor. Sizde bu yöntemi uygulayarak saç tellerinizi dipten uca daha hacimli gösterebilirsiniz.

15. Amanda Sthers

Fransız asıllı yazar Amanda Sthers saçlarının rengini korumak ve parlaklık katmak için saçlarını yıkadıktan sonra en son limon suyu uyguladığını ve sonrasında durulamadığını söylüyor. Oldukça zahmetsiz bu yöntemle siz de yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz.

16. Alexandra Golovanoff

Fransız gazeteci ve televizyon sunucusu Alexandra Golovanoff saçlarını yıkadıktan sonra genellikle kendi halinde kurumaya bırakıyormuş. Ancak bundan önce favori ürünü olan deniz suyu spreyini sıkmayı da ihmal etmiyormuş. Doğallıktan yana olanların seçimi deniz suyu spreyi sizin için de doğru bir seçim olabilir.

Peki, ya sizin sırrınız?

Listemizde yer alan ve ünlülerin uyguladıkları bu tüyoları belki de daha önceden biliyor ve uyguluyordunuz. Peki, ya sizin bizlerle paylaşmak istediğiniz, gizli bir saç bakım sırrınız var mı?

Yazar: Aliye Altunisik

Bu Yazara Ait Toplam 43 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

  • saç
  • Saç Bakımında Altın Değerinde 7 Öneri
  • Uzmanlardan saç bakımı tavsiyeleri giriş
  • saç yağlanması giriş

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »