ZEYTİNYAĞI SARIMSAK VE YUMURTA İLE SAÇ BAKIM MASKESİ | Saç Dökülmesi - Ekimi - Bakımı Hakkında Herşey!

ZEYTİNYAĞI SARIMSAK VE YUMURTA İLE SAÇ BAKIM MASKESİ

saç dökülmesi

Yıpranmış ve bakımsız saçlar söz konusu olduğunda elbette saçlarına bakım yapmayı ve eski hallerine döndürmeyi her bayan ister. Saçlarınızın eski halini yeniden kazanmak için bir servet harcamaya artık gerek yok evde kendinizin hazırlayacağı maliyeti gayet uygun olan bu doğal maskeler ile saçlarınızın istediğiniz gibi sağlıklı görünümüne kısa sürede kavuşmak mümkün. Bu yazımızda da sizlere saçlarınız için zeytinyağı sarımsak ve yumurtadan oluşan bu mucizevi bakım maskesini evde nasıl hazırlayacağınız hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Şimdi bakalım zeytinyağı sarımsak ve yumurta ile saç bakım maskesi nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanmalıdır ?

Zeytinyağı Sarımsak Ve Yumurta İle Saç Bakım Maskesi

Sarımsak özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan okuyucularımız için mucizevi bir bakım kürü sağlıyor. Sarımsak içeren besinler tüketmenin yanı sıra direk sarımsağı saç diplerinize sürmeniz saçlarınızın yeniden canlanmasına ve yeniş saçların saç derisinde yerini almasına yardımcı oluyor. Zeytinyağı geçmişten bugüne saçlarımız için gereken onarım safhasının en önemli etkenidir diyebiliriz. Zeytinyağı hem saçın onarılması hem kuru saçlar için gereken nem ve parlaklığı saça geri kazandıran besleyici bir yağdır. Neredeyse çoğu bakım maskelerinde zeytin yağına yer verilmesinin nedeni de bu özellikleri bünyesinde barındırıyor oluşudur. Yumurta içerdiği protein yapısı sayesinde hem maliyeti düşük tutan hem de proteini yüksek tutan bir onarıcı olarak maskelerde yer alan bir besindir. Yumurta içerikli ürünler elbette saçlarınıza iyi gelir ancak kendinizin evde yapacağı maskelerde yumurtaya yer açmak ve diğer besleyici onarıcı grubunda yer edinmiş yağlar ile bunları karıştırmak sizler için mükemmel bir maske olacaktır.

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulanışı

İlk olarak diş sarımsağı bir havanda suyu çıkana dek iyice dövüyoruz. Daha sonra 4 yemek kaşığı zeytinyağını hazırlamış olduğunuz sarımsak ile iyice homojen bir karışım elde edene dek yediriyoruz. Bu hazırlanan karışımı 1 dakika kendi halinde beklettikten sonra bir yumurtayı da bu karışıma ekliyorsunuz. İyice kıvamını aldıktan sonra bu maskeyi saçınızın her yerine gelecek şekilde sürünüz. Bu adımı da atlattıktan sonra sıra geliyor maskelenmiş olan saçlarınızı sıtreç film yardımı ile iyice sarmaya. Saçlarınızı sardıktan sonra yaklaşık yarım saat bekletin ve şampuanınız ile yıkayın. Saçlarınıza uyguladığınız bu maskeyi haftada bir olmak üzere yapınız. Bu maskenin ne gibi bir yardımı olacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu maske sayesinde saç dökülmesi sorununu, saçta matlık ve cansızlık, aşırı işlem görmüş ve yıpranmış olan kendine gelecektir. Ayrıca saç köklerinin güçlenerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşacaktır.

Yazar: Aykut Otu

Bu Yazara Ait Toplam 132 Yazı Bulunmakdır / Yazarın Tüm Yazıları

Benzer Yazılar »

3 comments on ZEYTİNYAĞI SARIMSAK VE YUMURTA İLE SAÇ BAKIM MASKESİ

 1. selin
  / Reply

  Yumurtanin sarisini yada akini ayirt ediyormuyuz

 2. Cansın
  / Reply

  Sarımsak saçta koku yapar mı

 3. seda
  / Reply

  Asla denemeyin ben dedim suan saclarm cok dökülüyor cok fazla ne yapacagımı bilmiyorim basmının derisi cok acayip sekilde yanıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sosyal Aglarda Biz »

Resimler »

 • saç dökülmesi
 • Saç İçin Zeytinyağı Kullanımı

Bizi Facebook’ta da Takip Edin! »